ORLEN Cup w Zakopanem: Inauguracja sezonu!

Za nami pierwsza edycja zawodów ORLEN Cup! Miniona rywalizacja miała miejsce na Średniej Krokwi w Zakopanem na obiektach HS105 i HS70. Zmagania rozegrano w kategoriach: Junior Młodszy, Open, Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka oraz Kobiety.

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

Czwartek

W rezultacie czwartkowe zmagania rozpoczęły się o godzinie 10:00 od serii próbnej, w kategoriach Junior Młodszy oraz Open, na skoczni HS105. Zaraz po jej zakończeniu zostały rozegrane dwie serie konkursowe. Natomiast skoki na skoczni HS70 rozpoczęto o godzinie 12:30.

Junior Młodszy

W kategorii Junior Młodszy najlepszy okazał się Kacper Jarząbek z klubu TS Wisła Zakopane. Jarząbek poszybował na 97,5 oraz 98,5 metra. Tym samym pozwoliło mu to na wyprzedzenie zawodnika Eve-nement Zakopane – Klemensa Staszela, który uzyskał odległość 92 i 98 metrów. Podium uzupełnił Dawid Stasiak (94 i 95m) z KS Chochołów. W rezultacie tuż za podium uplasowali się Mateusz Król (86,5 i 90,5m) z Eve-nement Zakopane oraz piąty Kamil Waszek (87,5m i 87m) z LKS Olimpia Goleszów.

Klemens Staszel, Kacper Jarząbek, Dawid Stasiak, fot. Martyna Okrzesik

Open

W kategorii Open zdecydowanym triumfatorem okazał się Krzysztof Leja. Zawodnik AZS Zakopane poszybował na 101 i 99 metr deklasując swoich rywali. Natomiast na drugim miejscu sklasyfikowany został Szymon Zapotoczny (95 i 95,5m) z Eve-nement Zakopane. Miejsce na podium wywalczył także Jan Galica (94,5 i 95,5m) z Eve-nement Zakopane. W rezultacie tuż za podium znaleźli się zawodnik LKS Klimczok Bystra Karol Niemczyk (94 i 92,5m) oraz Szymon Jojko (96 i 97m) z KS AZS AWF Katowice. Dodatkowo warto wspomnieć, że w pierwszym skoku Szymon Jojko zaliczył upadek. W efekcie skoczek opuścił skocznię o własnych siłach.

Szymon Zapotoczny, Krzysztof Leja, Jan Galica, fot. Martyna Okrzesik

Chłopiec Starszy

W rezultacie triumf w tej kategorii odniósł Miłosz Malarz (62,5 i 61,5m) z klubu KS Rutkowski. Na drugiej pozycji uplasował się zawodnik LKS Klimczok Bystra – Konrad Tomasiak (63 i 61,5m). Podium uzupełnił Mateusz Ustupski (60 i 59,5m) z KS Rutkowski. Tuż za czołową trójką sklasyfikowani zostali Jakub Cichowlas (59 i 58m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Mateusz Rus (59,5 i 54,5m) z LKS Klimczok Bystra.

Konrad Tomasiak, Miłosz Malarz, Mateusz Ustupski, fot, Martyna Okrzesik

Młodzik

Jeśli chodzi o kategorię Młodzik, to najlepszy okazał się zawodnik Eve-nement Zakopane Łukasz Łukaszczyk, po próbach na 69,5 oraz 66,5 metra. Druga lokata należała do reprezentanta Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Mikołaja Wantuloka, który dwukrotnie wylądował na odległości 65,5 metra. Natomiast trzecie miejsce wywalczył reprezentant Słowacji i KS Chochołów – Hektor Kapustik. Słowak dwukrotnie osiągnął odległość 64 metrów. Na czwartym miejscu uplasował się Szymon Sarniak (64 i 63m) z KS Eve-nement Zakopane, a na piątym Jakub Cembala (63 i 62,5m) z SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Mikołaj Wantulok, Klemens Staszel, Hektor Kapustik, fot. Martyna Okrzesik

Młodziczka

Natomiast w kategorii Młodziczka triumfatorką okazała się Ukrainka Zhanna Hlukhova po skokach na 47 i 51 metr. Drugą lokatę objęła Olivia Brenkus (44 i 55m) z ZKN Sokół Zagórz. Dodatkowo na 3. miejscu uplasowała się Ukrainka Karina Kozlova (43 i 45,5m). Tuż za podium sklasyfikowana została Ewa Frączek z AZS Zakopane, która dwukrotnie wylądowała na odległości 42,5 metra. Piąty wynik uzyskała reprezentantka Ukrainy Daryna Illchuk (44 i 39,5m).

Olivia Brenkus, Zhanna Hlukhova, Karina Kozlova, fot. Martyna Okrzesik

Kobiety

Wśród kobiet triumf odniosła reprezentantka Słowacji i zawodniczka TS Wisła Zakopane – Tamara Mesikova (52,5 i 51m). Na drugiej pozycji uplasowała się Magdalena Pałasz z AZS Zakopane (43,5 i 44,5m). Natomiast trzecie miejsce objęła zawodniczka AZS Zakopane, Julia Wolska (45 i 42m). Tuż za podium sklasyfikowane zostały Zuzanna Rapacz z klubu Eve-nement Zakopane (42 i 43,5m) oraz Marcelina Bełtowska (37,5 i 38m) z AZS Zakopane.

Magdalena Pałasz, Tamara Mesikova, Julia Wolska, fot. Martyna Okrzesik
Magdalena Pałasz, Jakub Kot, Julia Wolska, fot. Martyna Okrzesik

Piątek

W piątek zmagania rozpoczęto o 9:00 od pierwszej serii konkursowej na HS105. Natomiast start rywalizacji na skoczni HS70 miał miejsce o godzinie 12:00.

Tym razem w kategorii Junior Młodszy triumfował zawodnik KS Eve-nement Zakopane – Klemens Staszel, który poszybował na odległość 96 oraz 91,5 metra. Na drugiej pozycji uplasował się Kacper Jarząbek (93,5 i 90,5m), a na trzecim stopniu podium stanął Dawid Stasiak (90 i 91m). Natomiast na czwartym miejscu sklasyfikowany został Jakub Cieślar (90,5 i 89m). Piąty rezultat uzyskał Mateusz Król (86,5 i 93,5m).

Kacper Jarząbek, Klemens Staszel, Dawid Stasiak, fot. Martyna Okrzesik

Open

W kategorii Open ponownie bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Leja, dzięki skokom na 100,5 oraz 97,5 metra. Natomiast na drugim stopniu podium stanął Karol Niemczyk (98,5 i 93,5m) z LKS Klimczok Bystra. Na trzeciej pozycji uplasował się Jan Galica (93 i 99m). W rezultacie na czwartej pozycji sklasyfikowany został Szymon Zapotoczny (100 i 89m), a piąty był Szymon Jojko (93,5 i 90m).

Karol Niemczyk, Krzysztof Leja, Jan Galica, fot. Martyna Okrzesik
Krzysztof Leja, Jakub Kot, fot. Martyna Okrzesik

Konrad Tomasiak uzyskał najwyższą notę w kategorii Chłopiec Starszy, dzięki próbom na 62,5 oraz 61 metrów. Dodatkowo drugie miejsce wywalczył Jakub Cichowlas (58,5 i 60,5m), a trzecie Mateusz Ustupski (59,5 i 58m). Natomiast kolejne dwie pozycje należały do Miłosza Malarza (55,5 i 61m) oraz Kevina Kubienia (59,5 i 57,5m).

Jakub Cichowlas, Konrad Tomasiak, Mateusz Ustupski, fot. Martyna Okrzesik

Młodzik

Natomiast wśród Młodzików po raz kolejny zwyciężył Łukasz Łukaszczyk (65,5 i 68,5m). Kolejne dwa miejsca na podium należały do Mikołaja Wantuloka (66,5 i 64,5m) oraz Szymona Sarniaka (64 i 63,5m). W efekcie tuż za podium uplasowali się Tymoteusz Cienciała (61,5 i 63,5m) oraz Hektor Kapustik (61 i 63,5m).

Mikołaj Wantulok, Łukasz Łukaszczyk, Szymon Sarniak, fot. Martyna Okrzesik

Młodziczka

Jeśli chodzi o kategorię Młodziczka, to triumfatorką ponownie okazała się Ukrainka Zhanna Hlukhova po skokach na 47,5 i 47 metrów. Natomiast na drugim stopniu podium stanęła Ukrainka Karina Kozlova (45 i 45,5m). W efekcie trzecią lokatę objęła Olivia Brenkus (42,5 i 44,5m) z ZKN Sokół Zagórz. Dodatkowo czwarty wynik uzyskała reprezentantka Ukrainy Daryna Illchuk (41 i 44,5m). Natomiast piąte miejsce zajęła Ewa Frączek (41 i 40,5m).

Karina Kozlova, Zhanna Hlukhova, Olivia Brenkus, fot. Martyna Okrzesik

Kobiety

Ostatecznie w kategorii Kobiety ponownie najlepsza okazała się Tamara Mesikova (50 i 54,5m). Na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Przybyła (47,5 i 53,5m) z SS-R LZS Sokół Szczyrk. W rezultacie trzeci wynik uzyskała Zuzanna Rapacz (45,5 i 44m). Natomiast tuż za podium uplasowała się Magdalena Pałasz (44,5 i 45,5m) i Julia Wolska (44,5 i 41,5m).