ORLEN Cup w Zakopanem: Majerczyk, Dubiel i Malarz ponownie najlepsi!

przez Martyna Okrzesik

Po piątkowym konkursie inaugurującym 20. edycję zawodów ORLEN Cup, nadszedł czas na drugi dzień rywalizacji na Średniej Krokwi w Zakopanem. Zawodnicy oraz zawodniczki rywalizowali na obiekcie HS70 w pięciu kategoriach wiekowych: Junior Młodszy, Open, Chłopiec Starszy, Młodzik oraz Kobiety. Złote medale w sobotnim konkursie wywalczyli Szymon Dubiel, Stanisław Majerczyk, Miłosz Malarz, Szymon Byrski oraz Karina Kozlova.

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

Junior Młodszy

W kategorii Junior Młodszy zaprezentowało się osiemnastu zawodników z roczników 2006-2007. Obowiązywała 16. belka startowa.

Podobnie jak podczas piątkowej rywalizacji, najlepszy okazał się Szymon Dubiel. Reprezentant AZS Zakopane poszybował na odległość 65 oraz 64 metrów. O 1.5 punktu za Dubielem, uplasował się Karol Pieczarka z SS-R LZS Sokół Szczyrk, który wylądował na 65 oraz 64 metrze. Podium dopełnił zawodnik KS Rutkowski – Mateusz Maciusiak (62.5 & 63 m). Miejsca w najlepszej piątce wywalczyli także Kamil Waszek (63 & 62.5 m) z LKS Olimpia Goleszów oraz Mateusz Mysza (62 & 64.5 m). startujący pod barwami klubu LKS Klimczok Bystra.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Szymon Dubiel, fot. Martyna Okrzesik

Open

Na starcie pojawiło się osiemnastu zawodników z roczników 1996-2005. Wszyscy oddawali swoje próby z 16. platformy startowej.

Po zwycięstwo, podobnie jak w piątkowych zmaganiach, sięgnął Stanisław Majerczyk. Reprezentant KS Poroniec Poronin zaprezentował skoki na 67.5 & 65.5 metra. Na drugim stopniu podium stanął Jan Galica, który dwukrotnie uzyskał odległość 64.5 metra. Tym razem trzeci wynik uzyskał Wiktor Węgrzynkiewicz (64 & 64.5 m), który w piątek zajął 4. miejsce. Tuż za czołową trójką sklasyfikowany został Wiktor Pękala (62 & 64.5 m). Najlepszą piątkę dopełnił Mateusz Król (62 & 61.5 m) z KS Eve-nement Zakopane.

Stanisław Majerczyk, fot. Martyna Okrzesik

Chłopiec Starszy

W najmłodszej kategorii wiekowej wzięło udział trzydziestu sześciu zawodników z roczników 2010-2011. Zawodnicy startowali z 18. i 17. platformy startowej. Dodatkowo Miłosz Malarz prezentował swoje próby z 16. poziomu najazdu.

Ostatecznie to Miłosz Malarz ponownie zdominował kategorię Chłopiec Starszy. Zawodnik KS Rutkowski oddał skoki na odległość 67.5 oraz 65.5 metra. Ostatecznie na drugim stopniu podium uplasował się Mateusz Rus (65.5 & 67 m), startujący pod barwami klubu LKS Klimczok Bystra. Brązowy medal w sobotniej rywalizacji wywalczył także Jakub Kozioł (60 & 58.5 m) z TS Wisła Zakopane. Czołową piątkę dopełnił Bartłomiej Czech (59 & 59.5 m) oraz Adam Pilch (57 & 58 m).

Miłosz Malarz, fot. Martyna Okrzesik

Młodzik

Grupa Młodzików liczyła trzydziestu ośmiu zawodników z roczników 2008-2009. Wszyscy oddawali swoje skoki z 17. platformy startowej, natomiast Szymon Sarniak w pierwszej próbie, odpychał się z 16. poziomu najazdu.

Złotym medalistą sobotniego konkursu okazał się zawodnik KS Chochołów – Szymon Byrski (67.5 & 65.5 m). Na drugim stopniu podium uplasował się Klemens Bafia (66 & 64.5 m) z LKS Poroniec Poronin, natomiast najlepszą trójkę uzupełnił Tymoteusz Dyduch (65.5 & 65 m), reprezentujący klub LKS Klimczok Bystra. Lokaty w czołowej piątce uzyskali także triumfator piątkowych zmagań – Szymon Sarniak (64.5 & 66 m) oraz Piotr Kocur (65 & 66 m).

Szymon Byrski, fot. Martyna Okrzesik

Kobiety

Kategoria kobiet liczyła osiem zawodniczek z roczników 2005-2009, w tym dwie Słowaczki oraz Ukrainkę. Panie oddawały swoje próby z belki numer osiemnaście.

Ostatecznie ponownie po zwycięstwo sięgnęła reprezentantka Ukrainy Karina Kozlova. Zawodniczka KS Eve-nement Zakopane zaprezentowała skoki na odległość 59 oraz 58.5 metra, co pozwoliło jej na pewny triumf. Na drugiej pozycji uplasowała się liderka słowackich skoków – Tamara Mesikova. Słowaczka poszybowała na 55.5 oraz 55 metr. Brązowy medal wywalczyła Polka Sara Tajner (55.5 & 54 m). Czołową piątkę dopełniły Ewa Frączek (52 & 50 m) oraz Olivia Brenkus (50 & 51.5 m).

Karina Kozlova, fot. Martyna Okrzesik

Na niedzielę zaplanowano bieg do kombinacji norweskiej. Kolejna edycja zawodów ORLEN Cup odbędzie się 5-7 stycznia w Szczyrku.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna
źródło grafiki: Martyna Okrzesik