ORLEN Cup w Zakopanem: Waliczek, Dubiel i Kozlova triumfatorami w kombinacji norweskiej

przez Martyna Okrzesik

Podczas trzeciego dnia rywalizacji, w ramach 20. edycji zawodów ORLEN Cup, rozegrano zmagania kombinatorów norweskich. Zawodnicy swoje skoki oddali podczas sobotniej pierwszej serii konkursowej, natomiast w niedzielne popołudnie uczestniczyli w wyścigach na dwa, cztery oraz sześć kilometrów. Konkursy przeprowadzono w pięciu kategoriach wiekowych, a po złote medale sięgnęli Bartłomiej Czech, Tymoteusz Dyduch, Karina Kozlova, Szymon Dubiel oraz Andrzej Waliczek.

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: ORLEN CUP W ZAKOPANEM: MAJERCZYK, DUBIEL ORAZ SARNIAK TRIUMFUJĄ PODCZAS INAUGURACJI CYKLU!

Chłopiec Starszy

Seria skoków na HS70

Najmłodszą kategorią wiekową była grupa Chłopców Starszych. Swoje skoki zaprezentowało trzydziestu zawodników. Obowiązywała 18. belka startowa, natomiast Jakub Kozioł oddawał skok z 17. poziomu najazdu.

Na czele konkursu skoków, uplasował się właśnie Jakub Kozioł z TS Wisła Zakopane. Zawodnik poszybował na odległość 60 metrów i zajął pewną pozycję lidera. Drugi rezultat natomiast wywalczył Bartłomiej Czech (59 m), reprezentujący barwy KS Chochołów. Wówczas trzecią lokatę obejmował Adam Pilch (57 m), a czołową piątkę dopełnili Szymon Jarosz (57 m) oraz Jan Stopka (57 m).

źródło: Polski Związek Narciarski
źródło: Polski Związek Narciarski
Bieg na 2 km

Ostatecznie to Bartłomiej Czech został zwycięzcą rywalizacji. Zawodnik KS Chochołów zakończył wyścig na 2 kilometry, z czasem 6:33.7. Na drugim stopniu podium uplasował się Adam Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, natomiast brązowy medal wywalczył Jan Stopka z TS Wisła Zakopane. Najlepszy czas biegu uzyskał Słowak Marek Potancok, który ostatecznie sklasyfikowany został tuż za podium. Czołową piątkę dopełnił Jakub Pabin, reprezentujący barwy AZS Zakopane.

Prowadzący po skokach Jakub Kozioł, zakończył zmagania na dziesiątej lokacie.

Bartłomiej Czech, fot. Martyna Okrzesik
źródło: Polski Związek Narciarski

ZOBACZ TEŻ: ORLEN CUP W ZAKOPANEM: MAJERCZYK, DUBIEL I MALARZ PONOWNIE NAJLEPSI!

Młodzik

Seria skoków na HS70

Kategoria Młodzik liczyła szesnastu zawodników z roczników 2008-2009. Młodzi dwuboiści prezentowali swoje skoki z 17. platformy startowej.

Ostatecznie liderem po serii rozgrywanej na skoczni, okazał się zawodnik LKS Klimczok Bystra – Tymoteusz Dyduch, który oddał skok na odległość 95.5 metra i wysunął się na pewne prowadzenie. Drugą notę uzyskał Jakub Cichowlas (83.5 m), reprezentujący Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe. Najlepszą trójkę dopełniał Marcin Galica (59.5 m), a w czołowej piątce znaleźli się także reprezentant Białorusi Matsvei Khatsko (59 m) oraz Michał Jarosz (55.5 m).

źródło: Polski Związek Narciarski
Bieg na 4 km

Ostatecznie złoty medal, po biegu na 4 km, wywalczył zawodnik LKS Klimczok Bystra – Tymoteusz Dyduch. Dwuboista dobiegł do mety z czasem 11:18.5 i był to trzeci rezultat wyścigu. Na drugim stopniu podium uplasował się Jakub Cichowlas, reprezentujący Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe. Brązowy medal powędrował do zawodnika KS Eve-nement Zakopane – Marcina Galicy. Jako czwarty do mety dotarł Kacper Wantulok, a piąte miejsce wywalczył Michał Zarycki, który uzyskał najlepszy czas biegu.

Tymoteusz Dyduch, fot. Martyna Okrzesik
źródło: Polski Związek Narciarski

Kobiety

Seria skoków na HS70

W zmaganiach kobiet wzięły udział zaledwie trzy zawodniczki. Kobiety oddawały swoje skoki z 18. poziomu najazdu.

Po serii skoków, na pewnym prowadzeniu znalazła się reprezentantka Ukrainy – Karina Kozlova. Zawodniczka KS Eve-nement Zakopane oddała skok na odległość 59 metrów. Drugą notę uzyskała Olivia Brenkus, startująca pod barwami ZKN Sokół Zagórz. Polka zaprezentowała skok na 50 metr i tym samym plasowała się przed trzecią Słowaczką Ellą Wittmannową (36.5 m).

źródło: Polski Związek Narciarski
Bieg na 4 km

Ostatecznie czołowa trójka nie uległa zmianie. Po triumf, po biegu na cztery kilometry, sięgnęła Karina Kozlova. Reprezentantka Ukrainy uzyskała najlepszy czas biegu, wynoszący 14:06.13. Na drugiej pozycji uplasowała się Olivia Brenkus, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Słowaczka Ella Wittmannowa.

Karina Kozlova, fot. Martyna Okrzesik
źródło: Polski Związek Narciarski

Junior Młodszy

Seria skoków na HS70

Kategoria Junior Młodszy liczyła ośmiu zawodników z roczników 2006-2007. Wszyscy oddawali swoje skoki z szesnastego poziomu najazdu.

Na półmetku rywalizacji, liderem okazał się Szymon Dubiel, reprezentujący AZS Zakopane. Zawodnik po skoku na 65 metr, wysunął się na pewne prowadzenie. Wówczas drugą notę uzyskał Mikołaj Wantulok (61 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Czołową trójkę dopełniał Piotr Nowak (60.5 m) z UKS Sołtysianie Stare Bystre.

Czwartą notę uzyskał Jakub Cieślar (58 m), natomiast piąty rezultat należał do Mikołaja Serwatowicza (57.5 m). Na kolejnych pozycjach plasowali się Szymon Bobak (56. 5 m), Wiktor Fender (48 m) oraz Jakub Czepczor (46 m).

źródło: Polski Związek Narciarski
Bieg na 6 km

Zawodnicy z kategorii Junior Młodszy uczestniczyli w biegu na sześć kilometrów. Ostatecznie po triumf sięgnął lider po serii skoków – Szymon Dubiel. Zawodnik AZS Zakopane dobiegł do mety z czasem 16:00.16. Srebrny medal wywalczył Jakub Cieślar z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, natomiast brąz zawisł na szyi Piotra Nowaka. W najlepszej piątce uplasowali się także Mikołaj Wantulok oraz Mikołaj Serwatowicz.

Szymon Dubiel, fot. Martyna Okrzesik
źródło: Polski Związek Narciarski

Open

Seria skoków na HS70

W zmaganiach w najstarszej kategorii wiekowej wystartowało ośmiu zawodników z roczników 2005-2002. Dwuboiści oddawali swoje próby z 16. belki startowej.

Ostatecznie po rywalizacji na skoczni, na czele zmagań uplasował się Andrzej Waliczek. Zawodnik zaprezentował najdłuższy skok na odległość 61.5 metra. O 0.9 punktu za nim, sklasyfikowany został Grzegorz Mitręga, który wylądował o metr bliżej, niż Andrzej Waliczek. Wówczas czołową trójkę dopełniał Wiktor Fickowski (60 m), reprezentujący SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Czwartą notę po skokach wywalczył Jan Mroczkowski (58.5 m), natomiast piąty rezultat należał do Jana Cudzicha (56 m). Kolejne pozycje zajmowali Adam Skupień (55.5 m), Bartłomiej Kuchta (55 m) oraz Maciej Płonka (40 m).

źródło: Polski Związek Narciarski
Bieg na 6 km

Następnie najstarsi zawodnicy rywalizowali w biegu na sześć kilometrów. Na starcie zabrakło Jana Mroczkowskiego.

Ostatecznie po triumf sięgnął Andrzej Waliczek. Zawodnik TS Wisła Zakopane dobiegł do mety z czasem 16:37.3 i był to drugi rezultat wyścigu. Srebrny medal pierwszej edycji ORLEN Cup wywalczył Grzegorz Mitręga, który uzyskał najlepszy czas biegu. Trzeci wynik uzyskał Adam Skupień, reprezentujący LKS Poroniec Poronin. Tuż za podium uplasował się Jan Cudzich, a kolejne lokaty uzyskali Bartłomiej Kuchta, Wiktor Fickowski oraz Maciej Płonka.

Andrzej Waliczek, fot. Martyna Okrzesik
źródło: Polski Związek Narciarski

Kolejna edycja zawodów ORLEN Cup odbędzie się 5-7 stycznia w Szczyrku.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna
źródło grafiki: Martyna Okrzesik

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać