PK Mężczyzn w Zakopanem: Słoweński zwycięzca!

przez Zuzanna Karwacka

W Norwegii, rzecz jasna skoczkowie walczą o medale MŚwL. Tymczasem zawody z rangi niższej od Pucharu Świata przeniosły się do naszego kraju. Jak w Pucharze Kontynentalnym Mężczyzn w Zakopanem spisali się reprezentanci Polski? Kto ostatecznie zwyciężył oraz zajął pozostałe miejsca na podium? Zapraszamy serdecznie do lektury. Jeśli natomiast jesteście ciekawi co działo się wcześniej w Pucharze Kontynentalnym to zajrzyjcie tutaj.

Brak opisu.

Trening

Zanim przeszliśmy do konkretnej rywalizacji PK Mężczyzn w Zakopanem mieliśmy okazję śledzić poczynania zawodników w serii treningowej. Dużo sportowców wprawdzie zrezygnowało z udziału, jednak na starcie stanęło ich ponad trzydziestu. 26 z nich odepchnęło się od 17. belki, a pozostali od 19.

Jednakże zwycięzcą tego etapu okazał się Thomas Lackner, który lądował na odległości 136.5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Jan Bombek (133 m). Natomiast jego kolega z reprezentacji – Bor Pavlovcic zajął kolejną lokatę z rezultatem 134.5 metra.

Polacy, którzy wystartowali spisali się następująco:
– Tymoteusz Amilkiewicz – 22. miejsce (106 m)
– Mateusz Gruszka – 28. miejsce (99.5 m)
– Szymon Jojko – 29. miejsce (101.5 m)
– Jan Habdas – 30. miejsce (101.5 m)

Tutaj rozbieżność belek była nieco większa, ponieważ Panowie startowali z trzech różnych poziomów – 17., 18. oraz 19. Na rozbiegu zabrakło tylko jednego skoczka – Sindre Ulvena Joergensena z Norwegii.

Wygraną odniósł tym razem Jan Bombek, uzyskujący w swojej próbie 141.5 metra. Dalej znalazł się Adrian Sell z Niemiec, który lądował jeszcze dalej od Słoweńca – na odległości 145.5 metra. Czołową trójkę uzupełnił zwycięzca treningu – Thomas Lackner (133 m).

Konkurs

Na półmetku konkursu liderem był Ziga Jelar. Słoweniec dość niespodziewanie oddał bardzo daleki skok, bowiem wcześniej nie pokazywał aż tylu asów z rękawa. Lądował on na odległości 137.5 metra. Za jego plecami znalazł się natomiast David Haagen (137.5 m). Trzecie miejsce należało wówczas do Bora Pavlovcica (136 m).

Koniec końców zwyciężył Ziga Jelar (131.5 m). Wyprzedził on ostatecznie Thomasa Lacknera (132.5 oraz 130 m). Czołową trójkę dopełniała obecność Bora Pavlovcica (126 m).

Wyniki Polaków:
– Jan Habdas – 27. miejsce (119.5 oraz 114.5 m)
– Klemens Murańka – 23. miejsce (124.5 oraz 117 m)
– Kacper Juroszek – 19. miejsce (128.5 oraz 124 m)
– Stefan Hula – 14. miejsce (133 oraz 124.5 m)
– Aleksander Zniszczoł – 13. miejsce (130.5 oraz 125 m)
– Andrzej Stękała – 12. miejsce (129.5 oraz 127 m)
-Maciej Kot – 6. miejsce (134.5 oraz 128.5 m)

Zapraszamy Was również na naszego Twittera, gdzie na bieżąco relacjonujemy każdy etap zawodów.