PŚK w Oberhofie: Bogataj triumfuje!

przez Zuzanna Karwacka

Finał Pucharu Świata Kobiet to jeden z najbardziej ekscytujących momentów w tej randze. Pierwszy konkurs ostatniego weekendu odbywał się w Oberhofie. Natomiast jak poradziły sobie w nim poszczególne zawodniczki? Jeśli chcecie poczytać, jak wyglądała ich rywalizacja dzień wcześniej, w kwalifikacjach to zapraszamy tutaj.

Seria próbna

Podsumowując: panie startowały w tej części z 21., 22 oraz 23. belki. Udziału nie wzięła jednak, będąca na liście startowej Selina Freitag.

Wygraną w Oberhofie odniosła Ursa Bogataj, bowiem jej skok był o długości aż 99.5 metra. Drugą pozycję zajęła Spela Rogelj z rezultatem 95.5 metra. Trzecia była natomiast Ema Klinec (93.5 m). Można więc powiedzieć, że to Słowenki zdominowały podium tego etapu.

Konkurs

Na półmetku rywalizacji prowadziła Ursa Bogataj. Słowenka uzyskała całkiem imponujący rezultat 98 metrów. Na drugim miejscu plasowała się jej koleżanka z drużyny – Nika Kriznar z wynikiem 96.5 metra. Gdyby konkurs miał zakończyć się na tej serii brązową lokatę zgarnęłaby natomiast Katharina Althaus. Niemka bowiem lądowała na 93.5 metra.

Ostatecznie zwyciężyła Ursa Bogataj. Jej przewaga okazała się być wystarczającą do pewnego triumfu. Wyprzedziła inną reprezentantkę Słowenii o 5.7 punktu, gdyż w finałowej serii lądowała na 98 metrze. Druga Nika Kriznar zaprezentowała skok o długości 95.5 metra. Natomiast czołową trójkę uzupełniła Katharina Althaus (95.5 m).

Co ciekawe więc – pierwsza trójka nie uległa żadnej roszadzie. Wśród najlepszych wyników znalazły się także rezultaty Sary Takanashi (87.5 oraz 93.5 m), Emy Klinec (90 oraz 89 m), czy Marity Kramer (91 oraz 89 m).

Już jutro serdecznie zapraszamy Was na finał tej kampanii Pucharu Świata Kobiet.

źródło zdjęcia: oberhof.de

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać