Podsumowanie mikstu w Rasnovie (20.02.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Pierwszy, ale nie ostatni konkurs drużyn mieszanych za nami! Można byłoby rzec, że to próba przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata. Bez zbędnego przedłużania chcemy Was zaprosić na krótkie podsumowanie!

Sobota zaczęła się serią próbną, którą zwyciężyła norweska drużyna. Słowenia i Austria uzupełniały podium, a Polska znajdowała się na 6. pozycji.

Na starcie pojawiło się 9 drużyn. Naszą polską tego dnia reprezentowali Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki. 

Po pierwszej serii prowadzili Norwegowie, których skoki były naprawdę dobrze. Przeważali o 9.4 pkt nad Słoweńcami. Drużyna japońska zajmowała trzecią lokatę. 

Swój udział po pierwszej serii zakończyła reprezentacja Rumunii w składzie Andreea Diana Trambitas, Nicolae Sorin Mitrofan, Daniela Haralambie i Daniel Andrei Cacina. 

Walka o każdą pozycję trwała do końca. Z pewnością mogliśmy zauważyć dominację norwesko-słoweńską. Ostatecznie jednak wygrała Norwegia, gdzie zwycięstwo przypieczętował Halvor Enger Granerud (96,5 m). Na pewno nie wolno też pominąć dobrych skoków Silje Opseth, Daniela Andre Tande i Maren Lundby.

Drugie miejsce ze stratą 23.4 pkt zajęli Słoweńcy (Nika Kriznar, Cene Prevc, Ema Kliniec, Ziga Jelar).
Trzecie miejsce ostatecznie wywalczyli Austriacy (Eva Pinkelnig, Daniel Tschofenig, Daniela Iraschko-Stolz, Manuel Fettner).

Japonia zakończyła zaś na czwartej, dobrej pozycji (Nozomi Maruyama, Yukiya Sato, Sara Takanashi, Ryoyu Kobayashi).

Piątą lokatę zajęli Niemcy, a szóstą Rosjanie. Polska drużyna zakończyła zmagania na 7. miejscu. 

Kolejny mikst odbędzie się w Oberstdorfie podczas Mistrzostw Świata. Chcemy Was zaprosić do pozostania z nami, gdyż z niemieckiej ziemi także będziecie mogli przeczytać relacje. 
Zosia
źródło informacji – własne
źródło grafiki – berkutschi.com, instagram/fisskijumping

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać