Podsumowanie weekendu w Ljubnie PŚK (21-23.02.2020)

Kolejne zawody Pucharu Świata Pań za nami! Jak sobie poradziły skoczkinie? A może jesteście ciekawi kto wygrał konkurs drużynowy? Wszystkiego dowiecie się w tym podsumowaniu. Zapraszamy do zostania i przeczytania!

Ljubno ob Savinji

Od samego początku skoczkinie napotkał problem. Mianowicie tym problemem był wiatr. Był on zbyt silny i utrudniał skoki podczas treningu w piątek. Sesja treningowa, która była zaplanowana na 12:00 była wielokrotnie przerywana. W końcu jednak po prawie godzinnej walce ze skokami i wiatrem jury podjęło decyzję o zakończeniu sesji treningowej oraz odwołaniu kwalifikacji. Tylko 17 zawodniczek oddało skok w rundzie. Jury zmodyfikowało także program zawodów na kolejne dwa dni.

Sobotnie zmagania drużynowe rozpoczęły się o 11:30. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. Po pierwszej rundzie prowadziła słoweńska drużyna z przewagą 10,6 punktu nad Austrią. Trzecią pozycję zajmowała Norwegia.

Dyskwalifikację w pierwszej serii otrzymała Yuki Sato, co wiązało się z tym, że w drużynie japońskiej zaliczone były tylko trzy skoki i Japonia zakończy konkurs na półmetku.

Zwyciężczyniami zostały Austriaczki, które górowały nad Słowenkami o 3,6 punktu. Z dużą stratą do drugiego miejsca, bo aż o 44,9 pkt. były Norweżki, które zajęły ostatni stopień podium. Tego dnia indywidualnie najlepsze skoki oddała Eva Pinkelnig. Tuż za nią znalazły się Nika Kriznar i Maren Lundby.

Od lewej: Słowenia, Austria, Norwegia

Ostatnie zmagania na skoczni normalnej rozpoczęły się o 10:00, na którą wyznaczone zostały odwołane w piątek kwalifikacje. Najlepszymi natomiast okazały się Eva Pinkeling (96 m), Maren Lundby (90 m) oraz Nika Kriznar (90 m). Do startu nie przystąpiła Svenja Wuerth i Oceane Avocat Gros. Zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon została Amerykanka Nina Lussi.

O godzinie 11:30 ruszyła pierwsza seria konkursu indywidualnego pań. Po pierwszej serii prowadziła Maren Lundby (93 m) przed o tylko 1,1 punktu Evą Pinkeling (92 m). Trzecie miejsce zajmowała Ema Klinec (92,5 m).

Liderka Pucharu Świata, Chiara Hoelzl po skoku na 91 metrów na półmetku uzyskała 7. pozycję.

Zawody w Ljubnie wygrała Norweżka Maren Lundby (89 m) z niewielką przewagą nad Evą Pinkeling (89 m). Trzecie miejsce zajęła Nika Kriznar (91,5 m; 91 m). Chiara Hoelzl (86,5 m) zakończyła zawody na 7. miejscu.

W klasyfikacji Pucharu Świata Pań nadal prowadzi Chiara Hoelzl (1066 pkt.), lecz druga w klasyfikacji Maren Lundby traci do Austriaczki tylko 26 punktów.

Maren Lundby (NOR)

Następne zawody z cyklu Pucharu Świata Kobiet odbędą się w Oslo (HS134) w dniach 7-8 marca, gdzie również odbędzie się druga edycja turnieju Raw Air.