Podsumowanie weekendu w Renie PK (29.02-01.03.2020)

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbyły się w Renie na Renabakkene (HS139). O poczynaniach skoczków przeczytacie w poniższym artykule!

Renabakkene

Pierwszy z zaplanowanych konkursów na Renabakkene zaczął się o godzinie 13:00. Natomiast wcześniej rozegrano jedną serię treningową, w której najlepszym okazał się Maciej Kot. Seria próbna padła łupem Stefana Rainera.

Na starcie konkursu stanęło 39 zawodników z 9 krajów. Pogoda oraz warunki wietrzne nie sprawiały większych problemów skoczkom. Pierwsza seria zakończyła się prowadzeniem Clemensa Leitnera (135,5 m) przed drugim Maciejem Kotem (135 m) i trzecim Martinem Hamannem (135 m). Do drugiej serii szczęśliwie awansowała czwórka Polaków.
Seria finałowa przebiegała bez zbędnych problemów. Pierwszy konkurs w Renie zakończył się zwycięstwem Clemensa Leitnera (134,5 m). Niestety Maciej Kot (131 m) nie zdołał utrzymać drugiej pozycji po I serii, gdzie finalnie zawody zakończył na 4. miejscu. Drugie miejsce zajął Martin Hamann (135,5 m), a trzecie Clemens Aigner (133 m; 135,5 m).

Poszczególne miejsca Polskich zawodników:

• 14. Tomasz Pilch (127 m; 130,5 m)
• 26. Stefan Hula (125,5 m; 124 m)
• 30. Andrzej Stękała (122 m; 119 m)

Od lewej: Martin Hamann (GER), Clemens Leitner, Clemens Aigner (AUT)

Niestety z powodu obfitych opadów śniegu w Renie, niedzielny konkurs został odwołany. Natomiast dodatkowe miejsce w Pucharze Świata wywalczyła Austria, Niemcy i Polska.

Następne zawody cyklu Pucharu Kontynentalnego już 7 oraz 8 marca we fińskim Lahti!