Podsumowanie weekendu w Zakopanem FC (18-19.01.2020)

W ubiegły weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem (HS140) odbyły się zawody rangi FIS Cup. Jak zaprezentowali się zawodnicy w stolicy Tatr? Zapraszamy na krótkie podsumowanie z zawodów!

W sobotę skoczkowie rozpoczęli zawody o godzinie 12:00. Natomiast na skoczni musieli stawić się już o 9:30, gdzie odbyły się sesje treningowe. Pierwszy trening wygrał Espen Jackobsen, a drugi Stefan Rainer. Po pierwszej serii konkursu prowadził Maximilian Steiner (132 m), drugie miejsce zajmował Stefan Rainer (132 m), a trzecie Espen Jackobsen (133,5 m). Najlepszym z polskich skoczków okazał się kombinator norweski – Szczepan Kupczak (124,5 m), co dało mu to 13. miejsce. Zdyskwalifikowany za nieprzepisową długość nart został Timotej Jeglic, a do startu nie przystąpił Kalle Heikkinen. Zawody wygrał Maximilian Steiner (134 m) przed drugim Stefanem Rainerem (128,5 m) i trzecim Josefem Ritzerem (131,5 m; 127 m). W drugiej serii zaprezentowało się tylko trzech naszych zawodników, którzy zajęli miejsca:

• 13. Jarosław Krzak (124 m; 133,5 m)
• 15. Szczepan Kupczak (127 m)
• 30. Arkadiusz Jojko (126,5 m; 114,5 m)

Od lewej: Stefan Rainer (AUT), Maximilian Rainer (AUT), Josef Ritzer (AUT) fot. steinermax / Instagram

Ostatni niedzielny konkurs na Wielkiej Krokwi rozpoczął się o 10:30. Godzinę wcześniej zawodnicy zaprezentowali się w serii próbnej, którą wygrał Stefan Rainer. Warunki na skoczni były wręcz idealne dla skoczków. Po pierwszej serii konkursu prowadził Maximilian Steiner (139,5 m), drugi był Stefan Rainer (139 m), a trzeci Francisco Moerth (133 m). Najlepszym z Polaków okazał się Jarosław Krzak (124 m), który zajmował 23. miejsce. Konkurs wygrał Stefan Rainer (139 m), drugi był Maximilian Steiner (139,5 m), a trzeci Francisco Moerth (133,5 m). Austriacy po raz kolejny pokazali klasę zajmując całe podium w zawodach w Zakopanem. Dyskwalifikacje za nieprzepisowy kombinezon dostali następujący zawodnicy:

• Jan Bukowski (POL)
• Dmitry Khodykin (RUS)
• Maksim Kolobov (RUS)

Ponownie tym razem do finałowej serii dostała się trójka zawodników, którzy zajęli poszczególne miejsca:

• 23. Szczepan Kupczak (122 m; 120,5 m)
• 28. Szymon Jojko (121 m; 119,5 m)
• 29. Jarosław Krzak (124 m; 114 m)

Od lewej: Maximilian Rainer (AUT), Stefan Rainer, Francisco Moerth (AUT) fot. steinermax / Instagram

Zapraszamy na następne zawody do niemieckiego Rastbuechl w dniach 25-26 stycznia!