Zbiór newsów z tygodnia (16-23.01.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Witamy! Jak cotygodniowo zapraszamy na dawkę newsów z ubiegłego tygodnia. Tym razem zebraliśmy najważniejsze informacje ze świata skoków i złożyło się tak, że każda z nich jest norweska. Miłego czytania!

Bjørn Einar Romøeren kończy z chemioterapią!

38-letni norweski skoczek od zakończenia kariery w 2014 roku mógł cieszyć się sportową emeryturą. Lecz na nieszczęście nie było mu to dane. Od pewnego czasu były skoczek toczy walkę o najważniejszy medal – jego życie. W lipcu 2018 roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy kręgosłupa. Sportowiec jednak się nie załamał i we wtorek na Facebooku ogłosił, że zakończył ostatni cykl chemioterapii. „Chemioterapia numer 13, to już ostatnia! Nie czekam na kolejne dni, ale cieszę się na myśl o końcu chemii’ – napisał Norweg na swoim Facebooku oraz Instagramie.

fot. romoeren /Instagram

Brak Alexandra Stoeckla w Zakopanem

Trener Norwegów nie pojawi się na zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Austriak w tym czasie spędzi czas ze swoją rodziną. Na ten krótki okres pałeczkę przejmie jeden z asystentów – Magnus Brevig. Do norweskiej ekipy (po swoich dobrych występach) dołączy Robin Pedersen, który zastąpi Andersa Haare.

fot. Anna Nagel

Logistyczne zmiany podczas Raw Air

 
W poprzednich edycjach norweskiego turnieju zawodnicy od Oslo, Lillehammer i Trondheim pokonywali trasę autokarami. W tym roku jednak się to zmieni. Skoczkowie i ich ekipy w tegorocznej edycji pokonają tę trasę pociągiem. Zmiana sposobu transportu została dostosowana do zawodników, by zapewnić im bardziej wygodną podróż. Gwarantuje to również większy komfort z transportem między trzema miastami. Odcinek Trondheim-Vikersund zostanie niezmieniony, zawodnicy pokonają go samolotem czarterowym. W ostatnim czasie nowy transport mieli okazję przetestować Daniel Andre Tande i Marius Lindvik.
 
Daniel Andre Tande i Marius Lindvik fot. hopplandslaget /Twitter
 
Róża i Zosia
 
{źródła informacji: własne, Twitter, Instagram, Facebook,}
{źródła grafiki: Twitter, Google Grafika, Instagram}
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać