Pokal Argeta w Planicy: Ostatnia prosta letniej części cyklu!

przez Zuzanna Karwacka

Ostatnie letnie zmagania w ramach słoweńskiego cyklu odbyły się w Planicy. Jak zwykle zawodnicy oraz zawodniczki rywalizowali w siedmiu różnych kategoriach. Ostatecznie jednak cztery z nich odbyły się na zasadach przeprowadzenia jednej rundy zamiast dwóch. Zwycięzcami okazywali się między innymi Ozbe Zupan, czy Lara Logar.

Ozbe Zupan, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: POKAL ARGETA W KRANJU: FALETIC I KOSNJEK GÓRĄ W MŁODSZYCH KATEGORIACH!

Skoczkowie do 16 lat

To właśnie jeden z tych konkursów, w którym mieliśmy do czynienia tylko z jedną serią. Zawodnicy bowiem skakali w takim systemie, że pierwsze rundy toczyły się od najmłodszych do najstarszych, a drugie odwrotnie. W tej części udział wzięło 20 skoczków/ Startowali oni z 20. belki.

Skok na odległość 102 metrów, czyli rozmiaru obiektu normalnego, zapewnił triumf Blaza Jurcica. Oprócz dobrego rezultatu długości próby, charakteryzowała się ona najlepszym stylem wśród rywalizujących, bowiem otrzymał on w tym aspekcie 54 punkty. Za jego plecami uplasował się Lovro Serucnik Percl (96.5 m). Podium uzupełnił natomiast Jaka Kramer (93.5 m).

Ponadto czołową piątkę dopełnili: Alexei Urevc (92 m) oraz Tine Tolar (88 m).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Skoczkowie do 18 lat

Kolejne zmagania, w których mogliśmy oglądać tylko jednoseryjną rywalizację. Tym razem skoczkowie ruszali z 18. belki. Zawodników było łącznie 28.

Kolejne w tym sezonie zwycięstwo w Planicy zapewnił sobie Enej Faletic. Wylądował on bowiem na 100 metrze, otrzymując 54.5 punktu za styl oraz wyprzedzając tym samym Aneja Razpotnika (96 m) o 9.5 oczka. Brązową lokatę wywalczył sobie Urban Simnic (95 m). Należy zaznaczyć, że próba ostatniego z czołowej trójki otrzymała słabe noty od sędziów. Łącznie liczba ta wynosiła zaledwie 48.5

Anej Razpotnik, fot. Zofia Hunkiewicz

W piątce znaleźć mogliśmy również Azbe Remica (92 m), czy Aljaza Janhara (92 m).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Skoczkowie do 20 lat

Tutaj już sytuacja wyglądała inaczej, gdyż udało się rozegrać dwie serie. Z 16. belki wystartowało 26 Panów.

Po pierwszej części z punktem przewagi nad Maticem Jerebem (98.5 m) liderem był Nik Heberle (99 m). Trzecim najlepszym wynikiem pochwalić się mógł zaś Rok Masle (96 m). Warto jednak zaznaczyć, że zawodnicy mieli podobne oceny za styl, bowiem aż pięciu z nich otrzymało za ten aspekt od 52 do 52.5 punktu.

Koniec końców triumf odniósł Nik Heberle, który w finale dołożył 96 metrów. Co prawda Jereb uzyskał najlepszą odległość tej serii – 97 metrów, aczkolwiek przegrał złotą lokatę o pół punktu głównie przez wzgląd na minimalnie gorsze oceny sędziów. Brąz zdobył natomiast Rok Masle po skoku na 95.5 metra.

Nik Heberle, fot. Zofia Hunkiewicz

Dodatkowo w czołówce znalazły się też takie imiona i nazwiska jak: Ziga Jancar (96, 92 m) , czy Jaka Drinovec (96, 90 m).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Seniorzy

Jak zwykle była to najmniej liczna męska konkurencja. Udział wzięło w niej 6 skoczków z 5 różnych, słoweńskich klubów. Ruszali oni w pierwszej serii z 15, a w drugiej z 17. belki.

Na półmetku w Planicy liderem okazał się Ozbe Zupan. Reprezentant NSK Trzic uzyskał bowiem 95 metrów. Wyprzedzał on wówczas drugiego Gorazda Zavrsnika (90 m) oraz trzeciego Vida Vrhovnika (88 m). Za podium plasował się Marcel Strzinar (87 m).

Ostatecznie zwyciężył Zupan. W drugiej serii zaprezentował on 92.5 metra z wyższej belki, co mogłoby wskazywać na to, że warunki wietrzne na skoczni zaczęły ulegać pogorszeniu. Tej teorii przeczą jednak poprawione wyniki srebrnego Zavrsnika (97 m), czy końcowo brązowego Strzinara (94.5 m).

Ozbe Zupan, fot. Martyna Okrzesik

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Skoczkinie do 16 lat

Ponownie w Planicy wróciliśmy tutaj do formatu jednoseryjnego. Ponadto w konkursie wystartowało zaledwie 6 dziewcząt. Wszystkie z małym wyjątkiem miały ustawione najazd na 22 poziomie.

Wspomnianym wyjątkiem była triumfatorka tej rywalizacji – Tina Erzar. Słowenka z 20. belki uzyskała 92 metry. Stanowiło to wynik lepszy o 100 centymetrów od drugiej Mancy Kobentar. Dzięki krótszemu najazdowi zwyciężczyni miała jednak aż 14 punktów przewagi. Z faktem zdobycia najniższego stopnia podium musiała pogodzić się Tia Malovrh (88 m).

Tina Erzar, fot. Martyna Okrzesik

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Skoczkinie do 18 lat

Następna rywalizacja opiewająca na zaledwie jedną rundę przebiegała dla Pań z 20. belki. Na starcie zobaczyliśmy zaś 11 zawodniczek.

Złoto wywalczyła sobie bez większego zaskoczenia Ajda Kosnjek. Skoczkini w solidnej, równej formie oddała skok na 96 metr. Pozwoliło jej to na wyprzedzenie drugiej Ursy Vidmar (90 m) o 15 oczek. Za jeden metr na skoczni w Planicy otrzymuje się bowiem 2 punkty. Podium uzupełniła zaś Taja Bodlaj z rezultatem 85 metrów. Ponadto za podium znalazły się Teja Pavec (81.5 m) oraz Maja Kovacic (79 m).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Seniorki

Tym razem najstarsze Panie ruszały w pierwszej serii z 22, natomiast w drugiej z 24. belki. Na starcie pojawiło się jedynie 5 kobiet.

Triumfatorką tego konkursu okazała się Lara Logar. Jej skoki na 85 oraz 91.5 metra umożliwiły jej wyprzedzenie Niki Krasovic, która prezentowała z kolej 83 oraz 87 metrów. Podium dopełniła obecność reprezentantki NSK Trzic – Nejki Repinc Zupancic (82, 84 m). Kolejne pozycje zajmowały Jerica Jesenko (80, 85 m) oraz Tinkara Komar (72, 78 m).

Nejka Repinc Zupancic, fot. Dominika Śmiech

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie serdecznie zapraszamy na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać