Obóz FIS, Zimmermann powraca! – NEWSY (16.10-22.10.2023)

Przygotowania do sezonu zimowego w skokach narciarskich, który rozpoczyna się za nieco ponad miesiąc, idą pełną parą. Natomiast jak co tydzień, przychodzimy do Was z dawką newsów z ubiegłego tygodnia, w którym wydarzyło się kilka interesujących rzeczy. Między innymi miał miejsce obóz organizowany przez FIS, przeznaczony zarówno dla skoczków narciarskich, jak i dla kombinatorów norweskich. Po więcej serdecznie zapraszamy do wpisu poniżej!

Obóz FIS w Rasnovie

W rumuńskim Rasnovie zorganizowano obóz dla skoczków narciarskich oraz kombinatorów norweskich. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Rumunii, Ukrainy, Bułgarii, Słowacji, Gruzji oraz Łotwy. Ostatecznie brało udział w nim w sumie 37 zawodników – 19 mężczyzn oraz 18 kobiet. W miejscu, gdzie go zorganizowano mieszczą się skocznie od K20 do K90. Ponadto, obóz okrzyknięto sukcesem. Każdy dzień został ściśle opisany, a w każdym z nich uwzględnione były dwie sesje treningowe. Nie obyło się również bez dnia na odpoczynek. Wszyscy bardzo przestrzegali ustalonego harmonogramu, ponadto wielu młodych sportowców mogło zaprezentować na obozie swój potencjał. Pogoda na całym wyjeździe była sprzyjająca, a warunki bezpieczne. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się skocznia K65, na której trenowała znaczna większość obecnych na obozie zawodników.

Alexandria Loutitt zyskała nowego sponsora!

Kanadyjska mistrzyni świata ze skoczni dużej – Alexandria Loutitt – po swoich dużych osiągnięciach w zeszłym sezonie nawiązała współpracę z nowym sponsorem. 19-latka będzie reprezentować teraz barwy najbardziej pożądanego sponsora wśród skoczków narciarskich – Red Bulla.

Alexandria Loutitt, fot. Zofia Hunkiewicz

Mistrzostwa Rumunii

W piątek, 20 października w Rasnovie odbyły się Mistrzostwa Rumunii. W kategorii kobiet udział wzięło 11 zawodniczek, a zwyciężyła Daniela Haralambie (60 m & 62.5 m). Drugą pozycję natomiast zajęła Delia Folea (56 m & 54 m). Dodatkowo, podium domknęła Daria Chindris (54.5 m & 55 m). Czwarta pozycja należała do Diany Trambitas (55.5 m & 51.5 m), a piątą zawodniczką okazała się być Alessia Mitu (52 m & 54 m).

W kategorii mężczyzn natomiast triumf odniósł Sorin Mitrofan (65 m & 65 m). Drugim zawodnikiem konkursu został Daniel Andrei Cacina (63.5 m & 65.5 m), natomiast trzecia pozycja należała do Mihnea Spulber (62.5 m & 62 m). Czwarte miejsce zajął Mircea Jipescu (64.5 m & 62.5 m). Top 5 domknął Andrei Feldorean (59 m & 61 m).

Trambulina Valea Carbunarii (K-90, HS-97), fot. Vladimir Frak, KPSL

Raffael Zimmermann wrócił po kontuzji!

Po 3-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Raffael Zimmermann powrócił na skocznię. O swoim ponownym pojawieniu się na treningach, po operacji zerwanej łąkotki poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie.

– ,,Kontuzja sprawiła, że ​​mogłem cieszyć się wieloma rzeczami, na które w przeciwnym razie nie miałbym czasu. Wszystkie czynniki się połączyły i teraz mogę znów latać w powietrzu bez bólu.” – napisał Austriak na swoim profilu na Instagramie.

Raffael Zimmermann, fot. Zofia Hunkiewicz

Mistrzostwa Polski w Szczyrku

W tym tygodniu również mieliśmy okazję obserwować dokonania polskich skoczków oraz skoczkiń, gdyż w miniony weekend odbyły się zawody w Szczyrku, wyłaniające mistrza oraz mistrzynię Polski. Wśród mężczyzn Dawid Kubacki, obrońca tytułu sprzed roku, okazał się najlepszy. Wśród kobiet triumfatorką została Anna Twardosz. Dodatkowo, w konkursie drużynowym Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe odniosło zwycięstwo.

Po więcej szczegółów dotyczących zawodów mężczyzn zapraszamy tutaj.
Więcej o konkursie kobiet znajdziesz tutaj.
Szczegóły z konkursu drużynowego przeczytać można tutaj.

Kamil Stoch, fot. Martyna Moćko

Mistrzostwa Szwajcarii

Ubiegły tydzień zdecydowanie obfitował w mistrzostwa różnych narodowości. W Kanderstegu odbyły się Mistrzostwa Szwajcarii w , w których udział wzięło 19 zawodników. W kategorii mężczyzn niepokonany okazał się Gregor Deschwanden (101.0 m & 102.0 m). Drugie miejsce wywalczył Simon Ammann (94.5 m & 96.5 m). Podium dopełnił Remo Imhof (93.5 m & 93.5 m). Tuż za czołową trójką znalazł się Lean Niederberger (91.5 m & 89.0 m). Piątym zawodnikiem zawodów został Sandro Hauswirth (84.0 m & 87.0 m).

od lewej: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Remo Imhof, fot. Swisscom Nordic Arena Kandersteg

Wśród kobiet Sina Arnet stanęła na pierwszym stopniu podium. Drugą pozycję zajęła Rea Kindlimann. Trzecia zaś lokata należała do Simone Buff.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, fis-ski.com