Raffael Zimmermann kontuzjowany

przez Martyna Okrzesik

Niespełna 20-letni austriacki skoczek narciarski – Raffael Zimmermann – za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, poinformował o swojej kontuzji. W rezultacie złotego medalistę z konkursu drużynowego, podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2022 w Vuokatti, czeka przerwa od treningów, ponieważ uszkodził łąkotkę.

Raffael Zimmermann, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: AUSTRIACKIE KADRY NA SEZON 2023/2024

Raffael Zimmermann otrzymał powołanie do austriackiej kadry B w skokach narciarskich, na nadchodzący sezon. Niestety, starty zawodnika Nordic Team Absam pozostają pod znakiem zapytania, ponieważ uszkodził łąkotkę. Obecnie Zimmermann chce skupić się na czekającym go egzaminie maturalnym, a następnie podda się operacji.

– ,,Złe wieści. Rozerwałem łąkotkę i niestety nie mam teraz możliwości poddania się operacji. Niełatwo mi teraz poradzić sobie z tą sytuacją, ale teraz skupiam się na egzaminie maturalnym w szkole, a potem spędzę kilka dni wolnych z moimi kolegami z klasy w Portugalii. Następnie będę musiał położyć się na stole operacyjnym i miejmy nadzieję jak najszybciej wrócę do zdrowia, aby znów złapać trochę wiatru pod narty. Do zobaczenia wkrótce” – napisał Raffael Zimmermann na swoim profilu na Instagramie.

Sezon 2022/2023

W minionym sezonie Raffael Zimmermann występował głównie w zawodach FIS Cup oraz Alpen Cup. W klasyfikacji generalnej alpejskich zmagań, Austriak zajął 8. miejsce, zdobywając łacznie 355 punktów. Na podium stanął tylko raz, podczas wrześniowej rywalizacji w czeskim Libercu. Niestety, Zimmermann nie otrzymał powołania na Mistrzostwa Świata Juniorów 2023 w kanadyjskim Whistler.

ZOBACZ TEŻ: ALPEN CUP LIBEREC (24.09.2022)

Raffael Zimmermann, fot. Zofia Hunkiewicz

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, Instagram/@raffi.zimmermann

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać