Próbne zmagania słoweńskich juniorów w Lublanie

przez Zuzanna Karwacka

Sezon letni w Słowenii rozpoczął się stosunkowo niedawno od Pucharu w Ziri, o którym wspominaliśmy na naszej stronie. Tydzień po tamtym wydarzeniu odbył się Flight Fest. Następnie na obiekcie Mostec w Lublanie (10.06.2023) zaprezentowali się juniorzy, a także juniorki. Kto oddawał najlepsze skoki oraz jak przebiegały poszczególne konkursy? Zapraszamy do dalszej lektury!

Mostec fot. Artur Bała

ZOBACZ TEŻ: POZNALIŚMY SKŁADY KADR FINLANDII NA NASTĘPNY SEZON, NOWY TRENER POLSKICH SKOCZKIŃ! – NEWSY (29.05-04.06.2023)

Skoczkowie do lat 20

Jest to kategoria, która niewątpliwie zwraca zawsze najwięcej uwagi kibiców, gdyż to w niej można doszukiwać się nazwisk, które niebawem będą wybrzmiewać na zawodach rang międzynarodowych. Skoczkowie w Lublanie oddawali swoje próby na obiekcie o rozmiarze 62 metrów, a punkcie K umiejscowionym na 55 metrze.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Nik Gostisa Lah, który uzyskał rezultat 61.5 metra. Za jego plecami plasował się wówczas Ziga Sabec (58.5 m). Brązową lokatę wywalczył natomiast Ziga Jancar (59 m).

Po drugiej serii nie zmienił się ani skład osobowy podium, ani kolejność zajmowanych przez zawodników miejsc. Prezentowali oni kolejno próby na 59, 57 oraz 54.5 metra.

W obydwóch seriach sportowcy odpychali się od belki o numerze 10.

Skoczkowie do lat 18

Według informacji udostępnianych w oficjalnych dokumentach z tego wydarzenia w tej kategorii doszło do dość sensacyjnego zwycięstwa. Bowiem pierwsze miejsce zajął skoczek z rocznika 2013 – Luka Abe, który swoimi skokami na 56.5 oraz 55 metrów pokonał kolejnego zawodnika o prawie 9 punktów. Na drugim miejscu znalazł się zaś Sebastjan Bartolj (53, 53.5 m). Lokatę w czołowej trójce uzupełnił natomiast Jost Bogataj (52.5, 52.5). Ponownie wszyscy ruszali z 10. belki.

Skoczkowie do lat 16

Swój czas mieli także zawodnicy z tej kategorii. Wzięło w niej udział 8 skoczków. Belkę ponownie ustawiono na 10. poziomie.

Po pierwszej rundzie na prowadzenie wysunął się Blaz Jurcic, który zaprezentował skok na odległość 57.5 metra. Prawie 13 oczek straty miał do niego drugi Nik Kurent (53.5 m). Ponadto wśród najlepszych rezultatów znalazło się także 54.5 metra Aljaza Oblaka.

Gdy konkurs dobiegł końca czołowa trójka ponownie nie zmieniła ani nazwisk, ani kolejności. Wszakże wspomniani zawodnicy oddawali skoki na 60, 54.5 oraz 53 metry.

Skoczkowie do lat 15

Skoczkowie do lat 14


Skoczkinie do lat 20

Jeśli chodzi o Panie to w starszych kategoriach w Lublanie zaprezentowały się tylko zawodniczki do lat 20. Wystartowało w niej tylko 5 kobiet z roczników 2006 oraz 2008. Wszystkie również zaczynały z tego samego poziomu belki co Panowie.

Zwycięstwo odniosła ostatecznie Tina Erzar, prezentując skoki na 57.5 oraz 56.5 metra. Słowenka wyprzedziła tym samym swoją rodaczkę Urse Vidmar (54.5, 55 m) o 21.6 punktu.

Skoczkinie do lat 15

Skoczkinie do lat 14

Pierwsze zawody krajowe Słoweńców w ramach Pokal Argeta w Velenje odbędą się już w ten weekend. Zaprezentują się w nich skoczkowie, skoczkinie oraz przedstawiciele i przedstawicielki kombinacji norweskiej do lat 16, a także 18.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne. sloski.si

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać