Powrót Lundby, odejście Learoyda, nowa skocznia i kolejne zgrupowanie Polaków – Newsy

przez Dominika Śmiech

Miniony tydzień upłynął pod znakiem wielu nowości w świecie skoków narciarskich. Jeśli jesteście ciekawi co się wydarzyło to koniecznie kontynuujcie czytanie!

Jonathan Learoyd zakończył karierę!

Reprezentant Francji Jonathan Learoyd poinformował za pośrednictwem swojego Instagrama o zakończeniu kariery. Zawodnik trójkolorowych nie mógł kontynuować treningów i brać udziału w międzynarodowej rywalizacji ze względu na problemy z kolanami.

– ,, To ciężka decyzja, ale moje kolana uniemożliwiają mi trenowanie w 100 procentach. Odbijało się to na mojej motywacji i po prostu nie byłem tak zaangażowany, jak potrzebowałem, aby rywalizować na najwyższym poziomie. ” – podaje Learoyd.

Jonathan Learyod

Budowa nowej skoczni w toku?

Adam Małysz, który niedawno został nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, wybrał się do Wałbrzychu. Wizyta ta odbyła się dzięki zaproszeniu lokalnych aktywistów. Omawiali oni z Małyszem plan wybudowania małej skoczni narciarskiej, a także szukali odpowiedniego miejsca do realizowania tego właśnie celu.

Adam Małysz

Zgrupowanie Polaków w Tyrolu

Do zakończenia cyklu Letniego Grand Prix pozostało zaledwie kilka konkursów. Kadra narodowa A ponownie wybrała się na zgrupowanie, aby jeszcze podszlifować swoją formę. Tym razem reprezentanci Polski wybrali się do Innsbrucka – stolicy Tyrolu.

Kamil Stoch

Wielki powrót Maren Lundby!

Jednym z najlepszych newsów minionego tygodnia był z pewnością ten o powrocie Maren Lundby. Reprezentantka Norwegii po 553 dniach powróciła na skocznię w Lillehammer. Ostatni występ Lundby przed powrotem odbył się 3 marca 2021 roku, kiedy to Norweżka sięgnęła po złoto w zawodach w Oberstdorfie. Nikt nie spodziewał się, iż od tamtej pory Lundby zawiesi karierę i nie wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Pekinie. Powodem tej decyzji były problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi.

Maren Lundby

FIS New Star Trophy w Rasnovie

W ten weekend w Rasnovie został zaingurowany nowy projekt, którego twórcą jest dyrektor Pucharu Świata – Sandro Pertille. W projekcie tym wzięli udział najmłodsi zawodnicy, którzy jeszcze nie kwalifikują się do rywalizacji w FIS Cupie. Zawody będą rozgrywane w czterech katergoriach wiekowych, do lat: 15, 13,11 oraz 9, a w konkurencji będą mogli brać udział zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. W sezonie letnim zaplanowano także konkursy z cyklu New Star Trophy w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja). (Kalendarz zawodów możecie sprawdzić tutaj)

Rasnov
Trambulina Valea Cărbunării

Kontuzja Alexandrii Loutitt

Brązowa mistrzyni olimpijska z Pekinu znowu z kontuzją. Kanadyjka w lutym 2021 roku nabawiła się kontuzji kolana, a dokładniej łąkotki, która często przeszkadzała jej w treningach. Loutitt poczekała jednak z operacją do zakończenia dwóch dużych imprez zeszłego sezonu – Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata Juniorów. Reprezentantka Kanady po operacji wróciła do pełni sił, jednak ponownie uległa wypadkowi, który zmusił ją na powrót do Kanady i regenerację.

,, Po pełnej regeneracji po operacji kolana upadłam na jednym z treningów i zerwałam więzadło w stopie… Poświęcam teraz czas, aby być przygotowaną na zimę. ” – podaje Loutitt.

Alexandria Loutitt

Mistrzostwa Norwegii na skoczni normalnej

W sobotni poranek na skoczni w Lillehammer odbyły się Mistrzostwa Norwegii. Zarówno Panowie, jak i Panie rywalizowały na normalnym obiekcie (HS98). Warto podkreślić, iż norweska czołówka nie wzięła udziału w rywalizacji, ze względu, że przebywali na zgrupowaniu w słoweńskiej Planicy. Po złote medale ostatecznie sięgneli Anders Fannemel (92 m; 100,5 m) oraz Nora Midtsundstad. U Panów srebro zdobył Sondre Ringen (90 m; 97 m), natomiast podium dopełnił Anders Haare (87,5 m; 93,5 m). U kobiet srebrny medal wywalczyła Ingvild Synnoeve Midtskogen, a brąz Marte Leinan Lund.

Anders Fannemel

Serdecznie zachęcamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych, abyście byli na bieżąco z newsami – FacebookTwitter i Instagram.

Źródła informacji& grafik: Własne, Wikipedia, Sport.se.pl, Sport.interia.pl, FIS,skijumpingalberta.com, Zip.news

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać