PŚK w Oberhofie: Święto Słowenek!

przez Zuzanna Karwacka

Zapraszamy na ostatni wpis tego sezonu dotyczący Pucharu Świata Kobiet, który swój finał miał w Oberhofie. Jeśli jesteście ciekawi, co działo się wczoraj na skoczni w Niemczech, przeczytajcie następujący tekst.

Kwalifikacje

Rywalizację w niedzielne popołudnie w Oberhofie zaczęliśmy wprawdzie już o 13. Bowiem to właśnie wtedy zawodniczki stanęły na starcie kwalifikacji. Panie ruszały z 20., 21., 22. oraz 24. belki. Na tym etapie odpadały cztery zawodniczki.

Zwycięstwo odniosła Ursa Bogataj, która w swojej próbie lądowała na 101 metrze. Drugie miejsce zajęła natomiast Nika Kriznar z rezultatem 95.5 metra. Trzecia była wtedy Katharina Althaus (98.5 m). Czołową piątkę uzupełniły również Spela Rogelj (98 m) oraz Yuki Ito (94 m).

Do konkursu zakwalifikowała się, ku uciesze polskich kibiców, Anna Twardosz, która zajęła 37. miejsce z wynikiem 70 metrów. Partii tej nie przeszła jednakże Nicole Konderla.

Zdyskwalifikowano Czeszkę – Anezkę Indrackovą, z powodu założenia nieprzepisowego kombinezonu.

Konkurs

Po pierwszej serii ostatniego konkursu Pań prowadziła Nika Kriznar ze Słowenii. Skoczkini uzyskała wynik 97.5 metra. Za jej plecami znajdowała się Ursa Bogataj. Jej koleżanka z reprezntacji lądowała bowiem na odległości 95.5 metra. Czołową trójkę uzupełnia Spela Rogelj (100 m).

Niestety Anna Twardosz nie przeszła do drugiej serii. Polka zajęła 38. lokatę z rezultatem 69.5 metra.

Ostatecznie zwycięstwo odniosła Ursa Bogataj. W serii finałowej popisała się ona wszakże skokiem na setny metr! Dzięki temu wyprzedziła Nikę Kriznar, której próba nie była aż tak imponująca, gdyż skończyła się na 93 metrze. Podium należało się również Emie Klinec. Trzecia ze Słowenek lądowała na 91.5 oraz 96.5 metrze.

Jeśli macie ochotę przeczytać , jak ostatecznie wyglądała czołowa trójka całego cyklu Pucharu Świata serdecznie zapraszamy Was na wieczorne newsy na naszej stronie.

źródło zdjęcia: oberhof.de

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać