Puchar Interkontynentalny w Einsiedeln: Maja Kovacic zwyciężczynią sobotniego konkursu!

przez Michalina Szczepańska

W Szwajcarii w sobotni wieczór odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Interkontynentalnego, a zwyciężczynią podczas pierwszego konkursu w Einsiedeln została Maja Kovacic! Słowenka sięgnęła po swoje pierwsze zwycięstwo i podium w karierze. Na podium stanęła też Sina Arnet oraz Meghann Wadsak. Lista startowa obejmowała 24. zawodniczki z 8. krajów.

Maja Kovacic, fot. Martyna Okrzesik

Trening

Najlepszą w serii treningowej przed sobotnim konkursem Letniego Pucharu Interkontynentalnego okazała się Austriaczka, Hannah Wiegele skacząc 106.5 m.

Druga z najlepszym rezultatem była Maja Kovacic (108.0 m), natomiast trzecie miejsce zaś zajęła Lara Logar (105.0 m). W pierwszej dziesiątce na treningu przed sobotnim konkursem uplasowała się Szwajcarka, Sina Arnet skacząc 101.5 m (7. miejsce).

Do treningu przystąpiły wszystkie 24. zawodniczki z 8. krajów. Belka startowa na ten czas została ustawiona na poziomie 22.Podczas weekendu na szwajcarskiej ziemi nie będziemy mogli oglądać występów żadnej z reprezentantek Polski, ponieważ nie zdecydowały się one na starty w zawodach.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Serię próbną przed sobotnim konkursem wygrała Maja Kovacic, oddając najdłuższy skok na 111.5 m z 22. belki startowej. Drugie miejsce należało do Meghann Wadsak (109.5 m), trzecią zawodniczką z czołówki okazała się być Sina Arnet skacząc tak samo daleko, jak wiceliderka.

Warto również zwrócić uwagę na skok w okolice 103 metra, który oddała Amerykanka Samantha Macuga, zajmując 9. lokatę. Czołową dziesiątkę zamykała reprezentantka Niemiec Amy Kim Duschek (103.0 m).

Wszystkie panie podobnie jak w serii treningowej oddawały swoje skoki z 22. platformy startowej.

Pierwsza seria

Podobnie jak w serii próbnej literką na półmetku okazała się być reprezentantka Słowenii, Maja Kovacic uzyskując odległość 103.5 m. Słowenka wyprzedziła o 2.7 pkt drugą, Hannah Wiegele (103.0 m). Trzecie miejsce w połowie sobotniego konkursu zajęła Meghann Wadsak, oddając skok na tę samą odległość co Wiegele.

Czwartą lokatę zagwarantowała sobie Sina Arnet (104.0 m). Czołową dziesiątkę zamykała Julina Kreibich, ze skokiem na 96.0 m. W drugiej dziesiątce na 13. pozycji znajdowała się Kira Maria Kapustnikova, również oddając dobry skok na 96.0 m.

Dyskwalifikacja po pierwszej serii konkursu dotknęła Niemkę, Anne-Fay Scharfenberg.

Wszystkie panie podobnie jak w treningu oraz z serii próbnej skakały z 22. belki startowej.

Druga seria

W finale sobotnich zmagań na obiekcie HS117 wygrała Maja Kovacic. Słoweńska skoczkini podczas drugiej serii zmagań poszybowała na 109.0 m, tworząc 3. punktową przewagę nad drugą Siną Arnet. Reprezentantka Szwajcar skoczyła 105.0 m, co pozwoliło jej na zostanie wice liderką sobotniego konkursu. Na trzecim miejscu podium stanęła Meghann Wadsak (108.0 m).

O czołową trójkę otarła się Jerica Jesenko, skacząc w drugiej serii 107.5 m. Czołową dziesiątkę wieczornego konkursu zamykała Słowenka, Tinkara Komar (98.5 m, 102.0 m). Najlepiej z grona Amerykanek poradziła sobie Samantha Macuga, która skoczyła w finale 101.0 m. W efekcie zajęła 13. miejsce.

źródło informacji: własne, fis-ski.com