Puchar Kontynentalny w Eisenerz: Mario Seidl ponownie triumfuje

przez Martyna Okrzesik

Mario Seidl ponownie triumfuje w zawodach Pucharu Kontynentalnego w austriackim Eisenerz. Podium rywalizacji dopełnili Austriak Fabio Obermeyr, a także Norweg Aleksander Skoglund. Niestety, reprezentanci Polski ponownie zakończyli zmagania bez pucharowych punktów.

Mario Seidl, źródło: Instagram: @/marioseidl

Seria próbna

Przed zawodami została przeprowadzona seria próbna, w której udział wzięło 61 dwuboistów. Na starcie nie pojawili się reprezentanci Norwegii – Torje Seljeset oraz Jens Kvamme, a także Kazach Kuanysh Arman.

Zwycięzcą próbnych skoków okazał się triumfator piątkowego konkursu indywidualnego – Mario Seidl. Austriak oddał skok na dystans 105 metrów, co było najdłuższą próbą. Wówczas drugą lokatę objął Niemiec Simon Mach (102.5 m), zaś trzeci rezultat zanotował Japończyk Kyotaro Yamazaki (102 m). Czołową piątkę dopełnili niemiecki dwuboista Jakob Lange (101 m) oraz Norweg Andreas Ottesen (100 m).

Najlepszym z biało-czerwonych okazał się 18. Miłosz Krzempek, który oddał skok na 95.5 metra. Czterdziesty dziewiąty wynik uzyskał Paweł Szyndlar (89 m), Pięćdziesiąty piąty Grzegorz Mitręga (84 m), a pięćdziesiąty dziewiąty Andrzej Szczechowicz (81 m).

Zmagania w całości przeprowadzono z 22. belki startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Seria skoków

W serii konkursowej swoje skoki ponownie oddało 61 zawodników. Na starcie po raz kolejny nie pojawili się reprezentanci Norwegii – Torje Seljeset oraz Jens Kvamme, a także Kazach Kuanysh Arman.

Liderem na półmetku rywalizacji okazał się Mario Seidl. Austriak był autorem najdłuższej próby na dystans 107.5 metra. Po raz kolejny w ten weekend świetny wynik zanotował Jonathan Graebert, który po zmaganiach na skoczni, plasował się na 2. lokacie. 16-letni Niemiec oddał skok na odległość 103 metrów, co na starcie dawało mu 1:04 min straty do lidera. Kolejne dwa miejsca zajęli jego rodacy – Simon Mach (103 m; +1:04) oraz Jakob Lange (103 m; +1:08).

Jonathan Gräbert, fot. Martyna Okrzesik

Ex aequo na piątej lokacie uplasowali się reprezentanci Austrii – Sebastian Brandner (102 m; +1:10) oraz Florian Kolb (103 m; +1:10), zaś tuż za nimi znalazł się ich rodak – Manuel Einkemmer (102.5 m; +1:11).

Czołową dziesiątkę domknęli Niemieck Nick Siegemund (102.5 m; +1:12), Norweg Andreas Ottesen (101 m; +1:20), a także Austriak Fabio Obermeyr (100 m; +1:20). Ponadto jedenastą lokatę zajął najlepszy ze Słoweńców – Matic Garbajs (100 m; +1:28).

Bardzo dobrą próbę zaprezentował Miłosz Krzempek, który poszybował na odległość 99.5 metra. W efekcie okazał się on najlepszym z biało-czerwonych, zajmując 20. miejsce.

Konkurs rozegrano z 22., 21. i 19. belki startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII SKOKÓW

Bieg na 10 km

O godzinie 14:00 rozpoczął się bieg mężczyzn na dystans 10 kilometrów. Ze startu w wyścigu zrezygnowali Sebastian Brandner, Herman Happonen, Grzegorz Mitręga, Skyler Amy, a także Matic Hladnik. Ponadto zmagań nie ukończyli Andreas Ottesen, Matic Garbajs, Valtteri Holopainen oraz Arsi Tietavainen.

Smaku zwycięstwa w niedzielnej rywalizacji zaznał Mario Seidl. Austriak pokonał dystans 10 kilometrów w czasie 28:41.1 min. Ze stratą czternastu sekund do lidera, na drugiej pozycji uplasował się jego rodak – Fabio Obermeyr. Na najniższym stopniu podium natomiast stanął Norweg Aleksander Skoglund (+33.5).

Za czołową trójką, z niewielką stratą do pozycji medalowej, sklasyfikowany został Austriak Manuel Einkemmer (+34.8). Najlepszą szóstkę dopełnili Niemiec Jakob Lange (+1:17.4), a także Francuz Antoine Gerard (+1:21.7).

Warto wspomnieć, że do czołowej dziesiątki awansował Czech – Jan Vytrval (+1:24.0).

Ostatecznie 16-letni Jonathan Graebert, nie zdołał utrzymać swojej wysokiej pozycji. Niemiec zakończył zmagania na 23. miejscu, ze stratą 3:32.6 min.

Niestety, reprezentanci Polski ponownie zakończyli zmagania bez punktów. Najlepszy z biało-czerwonych – Andrzej Szczechowicz (+7:31.6) – uplasował się na 46. lokacie.