Puchar Kontynentalny w Eisenerz: Triumf Wuerth i Brocard

przez Martyna Okrzesik

Za nami zawody Pucharu Kontynentalnego w austriackim Eisenerz na skoczni Erzberg Arena o punkcie HS109. Podczas minionego weekendu mogliśmy obejrzeć zarówno rywalizację kobiet, jak i mężczyzn. Dodatkowo w sobotę rozegrany został konkurs drużyn mieszanych. W rezultacie najlepsze okazały się Niemka Svenja Wuerth oraz Francuzka Lena Brocard. Dodatkowo w zmaganiach wzięła udział reprezentantka Polski – Joanna Kil.

Lena Brocard, źródło: Instagram/@lenabrcd

ZOBACZ TEŻ JOANNA KIL: ,,WSZYSTKO OSTATNIO DZIEJE SIĘ BARDZO DYNAMICZNIE.”

Piątek

Po serii skoków na czele rywalizacji plasowała się Niemka Svenja Wuerth, dzięki próbie na setny metr. Natomiast drugi wynik uzyskała Austriaczka Claudia Purker, która poszybowała na odległość 94.5 metra. Tuż za nią uplasowały się dwie reprezentantki Niemiec – Cindy Haasch (92.5 m) oraz Anne Haeckel (92 m). Piąty rezultat należał do Francuzki Leny Brocard (90 m). Jeśli chodzi o Joannę Kil, to po skoku na 83.5 metra, zajmowała 12. pozycję. W zmaganiach wystartowało 25 zawodniczek. Obowiązywała 28. platforma startowa, natomiast Svenja Wuerth oddawała swoją próbę z belki numer 25.

Ostatecznie triumfatorką rywalizacji okazała się Niemka Svenja Wuerth, która dobiegła do mety z czasem 15:49.2. Na drugim stopniu podium uplasowała się Francuzka Lena Brocard (+44.0), a trzecie miejsce zajęła Claudia Purker (+44.8). W czołowej piątce sklasyfikowano także Niemkę Cindy Haasch (+50.6) oraz Austriaczkę Annalenę Slamik (+1:46.6). Szóstą pozycję wywalczyła reprezentantka Niemiec Anne Haeckel (+1:50.4), natomiast siódmy rezultat otrzymała Polka Joanna Kil (+2:00.0).

Niedziela

Po serii skoków na czele rywalizacji uplasowała się Niemka Cindy Haasch, po skoku na 92.5 metra. Wówczas drugą pozycję zajmowała Francuzka Lena Brocard, dzięki próbie na 93.5 metra. Dodatkowo na trzeciej lokacie znalazła się reprezentantka Niewmiec – Anne Haeckel (91.5 m). W czołowej trójce sklasyfikowano także Słowenkę Teję Pavec (91 m) oraz Austriaczkę Claudię Purker (90.5 m). W rezultacie Joanna Kil, po skoku na 81 metr, plasowała się na 10. miejscu. Wszystkie skoki oddano z 28. platformy startowej. W zmaganiach wystartowały 23. zawodniczki. Na starcie zabrakło Niemki Svenji Wuerth.

W rezultacie po biegu na 5 km ze zwycięstwa cieszyć się mogła reprezentantka Francji – Lena Brocard. Zawodniczka dobiegła do mety z czasem 14:02.4 i tym samym odniosła swój pierwszy triumf w karierze. Na drugim stopniu podium uplasowała się Niemka Cindy Haasch (+20.8), natomiast trzeci wynik należał do Austriaczki Claudii Purker (+57.6). Za podium sklasyfikowane zostały dwie reprezentantki Norwegii – Hanna Midtsundstad (+1:26.9) oraz Ingrid Laate (+1:32.4). W efekcie Joanna Kil (+1:48.0) awansowała na dziewiąte miejsce.

Finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego zarówno kobiet, jak i mężczyzn odbędą się 23-26 marca w niemieckim Oberwiesenthal.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać