Puchar Kontynentalny w Klingenthal: Triumf Marusiaka!

przez Aleksandra Rajewicz

Po wczorajszym triumfie Sondre Ringena nadszedł czas na drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. Na stracie rywalizacji pojawiło się 43. zawodników, w tym sześciu reprezentantów Polski. Jeśli jesteście ciekawi jak przebiegał konkurs na obiekcie HS – 140 i kto okazał się najlepszy zapraszamy do podsumowania dzisiejszej rywalizacji!

Seria Próbna

Seria próbna wystartowała punktualnie o godzinie 10, rozpoczął ją wszakże Estończyk Kaimar Vagul, który swój skok zakończył na odległości 96.5 metra. Najlepszym w serii przed konkursowej okazał się Austriak Clemens Leitner, który swoją probę wylądował na 140. metrze, tuż za nim uplasował się Norweg Benjamin Oestvold (135.5 m), zaś czołową „3” uzupełnił Niemiec Justin Lisso (134.5). Ze swego skoku zrezygnował natomiast Luca Roth.

Konkurs

Rywalizacja rozpoczęła się z belki na poziomie 11. Niespodziewanie liderem na półmetku był Ukrainiec Yevhen Marusiak, który swoją próbę ukończył na 138 metrze, zaś za jego plecami uplasowali się: Słoweniec Rok Masle, który podobnie jak prowadzący wylądował na 138 metrze oraz Niemiec Justin Lisso (138 m). Jedynym reprezentantem Polski, który nie awansował do drugiej serii był Klemens Joniak, gdyż po swojej próbie na 114. metr zakończył rywalizację na 33. miejscu, zaś najlepszym z naszych zawodników był Andrzej Stękała (17. miejsce – 129 m).

Wyniki pozostałych Polaków:
21. Jakub Wolny – 123.5 m
24. Stefan Hula – 120 m
25. Maciej Kot – 120 m
27. Klemens Murańka – 120 m
33. Klemens Joniak – 114 m

Ostatecznie podium podczas rywalizacji w Klingenthal uległo zmianie. Niespodziewanym triumfatorem został Marusiak, który w drugiej serii pofrunął na 135.5 m, tuż za nim uplasował się Szwajcar Remo Imhof (133.5 i 133.5 m), zajmujący na półmetku 8. lokatę, a podium uzupełnił także Benjamin Oestvold (131.5 i 131 m). Będący po pierwszej części konkursu na drugim miejscu Rok Masle, w finale wylądował na 104. metrze i zaliczył spadek o 22. lokaty, zaś Lisso spadł o jedno miejsce i cały konkurs zakończył tuż za podium. Najlepszym z Polaków był natomiast Andrzej Stękała, który w finale przesunął się osiem pozycji i został sklasyfikowany na 9. miejscu.