Puchar Kontynentalny w Lahti: Jakob Lange piątkowym triumfatorem!

przez Zofia Hunkiewicz

Rozpoczął się finałowy weekend zmagań Pucharu Kontynentalnego. W piątek w Lahti, odbyła się rywalizacja w formacie Compact Sprint. Ostatecznie po triumf sięgnął Jakob Lange, który po wygranej serii skoków obronił pozycję lidera.

Jakob Lange, fot. Nordic Focus

Seria skoków

Zaraz po zakończeniu rundy prowizorycznej, ruszyła seria skoków. Wszyscy obecni, rozpoczynali próbę z 15. belki startowej. Wśród nich był między innymi Qiran Li, który później otrzymał dyskwalifikację. Powodem tej decyzji było zbyt późne odepchnięcie się od platformy.

Na prowadzenie po tej partii, wysunął się Jakob Lange, który również górował podczas PCR. Niemiec oddał 127,5-metrowy skok. Drugą pozycję, ze stratą sześciu sekund, wywalczył wicelider klasyfikacji generalnej – Florian Kolb (125,5 m). Trzeci wynik, po uzyskaniu najdłuższej, 130-metrowej odległości, równającej się z punktem HS, odnotował Jiwen Zhao (+0:12). Czwartą lokatę zdobył Pascal Mueller (126,5 m; +0:17), zaś piątą Per Einar Skjaeret Stromhaug (121 m; +0:22).

Ponadto na belce zabrakło reprezentanta gospodarzy – Eemeliego Kurttila.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI PO SERII SKOKÓW

Bieg w formacie Compact Sprint 7,5 km

Po południu ruszył bieg, który zdominował Jakob Lange. Niemiec pokonał wyznaczony dystans w czasie 19:47.9 minut, broniąc pozycję lidera. Ze stratą 26 sekund, jako drugi na mecie pojawił się lider klasyfikacji – Aleksander Skoglund. Najniższy stopień na podium zajął Manuel Einkemmer (+29.1). Jako czwarty sklasyfikowany został Christian Frank (+53.6), zaś jako piąty Per Einar Skjaeret Stromhaug (+58.5). Szósty rezultat, już z ponad minutową luką czasową osiągnął Pascal Mueller.

Warto także spojrzeć na 10. wynik młodego Francuza. Tom Rochat, ustanowił życiowy wynik po piątkowym konkursie.

Dodatkowo wyścigu nie ukończyli Simon Mach i Emil Ottesen.