Puchar Kontynentalny w Lillehammer: Niesamowity występ Kanadyjki!

przez Stylowo z Telemarkiem

Pierwszy weekend cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego dobiegł końca. Jeśli jesteście ciekawi zmagań kobiet z drugiego dnia zawodów w Lillehammer to serdecznie zapraszamy do lektury!

Abigail Strate, fot. Zosia Hunkiewicz

Seria próbna

O godzinie 13:00 rozpoczęła się seria próbna, a na starcie stanęło 30 zawodniczek. Bohaterki wczorajszych zawodów (o których można przeczytać tutaj) udowodniły, że są w dobrej formie, plasując się w czołowej czwórce. Najlepszą okazała się ponownie Abigail Strate, która oddała skok na 95 m przy obniżonej belce startowej. Drugą lokatę, po skoku na odległość 96 m, uzyskała Frida Westman. Za to na trzeciej pozycji uplasowała się Luisa Goerlich, która poszybowała najdalej w serii próbnej (97.5 m). Wczorajsza srebrna medalistka, Silje Opseth, zajęła 4. miejsce. Warto wspomnieć, że bardzo dobrze zaprezentowała się Niemka, Pauline Hessler, która wczoraj nie startowała, zajęła ona bowiem 6. miejsce, po skoku na 92.5 m.

Konkurs

Pierwsza seria konkursowa ponownie należała do Kanadyjki, która poszybowała poza rozmiar skoczni, na odległość 99.5 m. Jej przewaga nad drugą Silje Opseth (95 m) wyniosła aż 8.6 pkt. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Luisa Goerlich, która skoczyła 94 m.

Ostatecznie Abigail Strate zapewniła sobie zwycięstwo skokiem na 95 m. Kanadyjka zdominowała konkurs, miała ona bowiem przewagę 29 punktów nad drugą Fridą Westman (93 m). Podium uzupełniła Katharina Althaus, która oddała skok na 86.5 m.

Następne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się w terminie 7-9.10.2022 w Lake Placid (USA). Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne relacje! (Facebook, Instagram oraz Twitter)

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać