Puchar Kontynentalny w Lillehammer: Piątkowy konkurs dla Korhonen!

Po wielu miesiącach przerwy, powraca rywalizacja Pucharu Kontynentalnego kobiet w kombinacji norweskiej. Pierwszym przystankiem drugoligowych zmagań jest norweskie Lillehammer i obiekt Lysgårdsbakken (HS-98). Na starcie pojawiła się także reprezentantka Polski – Joanna Kil. Ostatecznie triumf w zawodach wywalczyła Finka Minja Korhonen.

Minja Korhonen, fot. Nordic Focus

O godzinie 9:00 rozpoczęła się seria próbna, w której najlepsza okazała się Minja Korhonen. Finka zaprezentowała skok na 75.5 metra. Drugi rezultat uzyskała Lisa Hirner (83.5 m), natomiast trzeci Norweżka Ingrid Laate (82 m). Joanna Kil, po skoku na 76 metrów, plasowała się na 9. miejscu.

Obowiązywała 11., 12. oraz 14. belka startowa.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Seria skoków na HS98

Następnie ruszyła seria oceniana skoków, w której wystartowały 23. dwuboistki.

Na półmetku rywalizacji, liderką okazała się Anne Haeckel. Niemka oddała najdłuższy skok na linię 90-metra, a zarazem była to jedyna próba przekraczająca punk K. Na drugiej pozycji, po serii skoków, plasowała się triumfatorka czwartkowej rundy PCR – Minja Korhonen. Finka uzyskała odległość wynoszącą 86.5 metra. Korhonen na starcie traciła 28 sekund do reprezentantki Niemiec Czołową trójkę dopełniła Norweżka Ingrid Laate (82.5 m; +0:53)

Tym razem, w przeciwieństwie do czwartkowych zmagań, na starcie pojawiły się reprezentantki Austrii. Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowana została Lisa Hirner (83 m; +0:56), a za nią znalazła się Niemka Ronja Loh (80 m; +1:20).

Szósty wynik wywalczyła reprezentantka USA Annika Malacinski (80 m; +1:24), natomiast siódmy Austriaczka Annalena Slamik (82 m; +1:25). Ósmą lokatę objęła Finka Heta Hirvonen (78.5 m; +1:33), a tuż za nią sklasyfikowana została Polka Joanna Kil (78 m; +1:39). Czołową dziesiątkę domknęła Marte Leinan Lund (80 m; +1:55).

Joanna Kil, fot. Vivienne Stycz

Wszystkie zawodniczki oddawały swoje skoki z 14. platformy startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII SKOKÓW

Bieg na 5 km

Punktualnie o godzinie 14:00 ruszył bieg kobiet na 5 km.

Na półmetku wyścigu, na czele znajdowała się Finka Minja Korhonen. Zawodniczka posiadała ponad dwadzieścia siedem sekund przewagi, nad plasującą się na drugiej pozycji Austriaczką Lisą Hirner. Anne Haeckel w połowie dystansu, zajmowała trzecie miejsce z czterdziestoma sześcioma sekundami starty do liderki. W najlepszej piątce biegły także Annika Malacinski (+53.2) oraz reprezentantka Polski Joanna Kil (+1:00.9).

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła Minja Korhonen. Reprezentantka Finlandii dobiegła do mety z czasem 16:01.0. Na drugim stopniu podium stanęła Austriaczka Lisa Hirner (+16.9), a trzecie miejsce wywalczyła Annika Malacinski (+53.4). Miejsca w czołowej piątce wywalczyły także Norweżka Marte Leinan Lund (+1:12.1) oraz reprezentantka Polski – Joanna Kil (+1:17.6).

Ostatecznie Anne Haeckel (+2:19.9) nie zdołała utrzymać swojej wysokiej lokaty i finalnie uplasowała się na 8. pozycji.

W biegu nie wzięły udziału Norweżka Mille Marie Hagen oraz Austriaczka Annalena Slamik.