Puchar Kontynentalny w Stams: Fenomenalni Austriacy!

przez Zuzanna Karwacka

Kolejny dzień zawodów w Stams rozpoczął się w południe. Po zmaganiach w serii próbnej przyszedł czas na konkurs, który ostatecznie padł łupem Clemensa Leitnera. Najlepszym z Polaków okazał się zaś Maciej Kot na 5. miejscu. Jak poradzili sobie pozostali skoczkowie? Zapraszamy do dalszej lektury.

Clemens Leitner, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR KONTYNENTALNY W STAMS: WOERGOETTER ZE ZWYCIĘSTWEM!

Seria próbna

Ta część rozpoczęła się punktualnie w południe. Na starcie zobaczyć mogliśmy 52 zawodników. Wiatr dla wszystkich skaczących wiał z tyłu skoczni, co powodowało dopisywanie dodatkowych punktów do ich not. Sportowcy ruszali z 10, 11, 12. oraz 13. belki.

Rywalizację otworzył Rok Oblak. Słoweniec nie popisał się jednak zbyt efektywną próbą. Skoczył on bowiem 94 metry, co pozwoliło mu na zajęcie 34. miejsca.

Wśród pierwszych 25 nazwisk najbardziej topowy rezultat odnotował Julijan Smid. Reprezentant Austrii lądował na 109 metrze, zajmując w efekcie końcowym 9. lokatę.

Najlepszy okazał się Fredrik Villumstad. Norweg pochwalić się mógł wynikiem 112 metrów, które umożliwiły mu wyprzedzenie dwóch przedstawicieli gospodarzy – Marco Woergoettera (111.5 m) oraz Maximiliana Steinera (112 m).

Fredrik Villumstad, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Pierwsza seria konkursowa

Następnie o 13 mogliśmy rozpocząć już właściwą rywalizację. Bez trudu na start dotarli wszyscy zgłoszeni zawodnicy w liczbie 52 osób. Najazd ustawiony był na kilku poziomach – 8. oraz 9.

Na półmetku liderem okazał się Marco Woergoetter. Austriak zdołał uzyskać 110.5 metra. Dzięki temu o zaledwie 0.1 punktu górował on nad Piusem Paschke (111 m). Kolejnym zawodnikiem w klasyfikacji był zaś Benjamin Oestvold (108 m).

W czołowej piątce plasowali się Fredrik Villumstad (112.5 m) oraz Clemens Leitner (109.5 m). Pierwszy z nich tracił 1.3 oczka do podium, natomiast drugi 1.9. Wskazywało to na fakt, że różnice w notach były niewielkie. Warto zaznaczyć, że jeden metr na tej skoczni dodawał 1.8 punktu do dorobku skoczków.

Marco Wörgötter, fot. Zofia Hunkiewicz

W drugiej serii poza Austriakami (12), Norwegami (6) oraz Niemcami (4) mogliśmy też odnotować Słoweńców (2), Polaków (3), Valentina Fouberta (105 m) z Francji, Yevhena Marusiaka z Ukrainy (99 m), a także Kevina Bicknera (98 m) z USA.

ZOBACZ TEŻ: PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Druga seria konkursowa

Tym razem belkę ustawiono na 9 poziomie i trzymano się go do końca konkursu.

Koniec końców zwycięstwo odniósł Clemens Leitner (112.5 m). Ostatecznie srebro wywalczył natomiast Jonas Schuster (112, 112 m), awansujący z 6. lokaty. Ustąpić dwóm skoczkom musiał wszakże wczorajszy triumfator – Marco Woergoetter (110 m). Poza podium znalazł się jeszcze Benjamin Oestvold (111.5 m).

Najlepiej z Polaków spisał się zaś Maciej Kot, uzyskując rezultaty 106.5 oraz 112 metrów, dające mu 5. miejsce.

TOP 10 konkursu w Stams

ZOBACZ TEŻ: PEŁNE WYNIKI SERII FINAŁOWEJ

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło fotografii: własne, Instagram @/ski_austria_skispringen

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać