Alpen Cup w Tschagguns: Teja Pavec ponownie najlepsza!

przez Martyna Okrzesik

Na starcie niedzielnych zmagań kobiet w Tschagguns pojawiło się 21 zawodniczek. Ostatecznie i tym razem najlepsza okazała się Słowenka Teja Pavec, która dominowała zarówno na skoczni, jak i biegu na 2.5 km. Podium uzupełniły Austriaczka Katharina Gruber oraz Włoszka Giada Delugan.

Teja Pavec, fot. Aljaž Žepič

ZOBACZ TEŻ: ALPEN CUP W TSCHAGGUNS: TEJA PAVEC ZWYCIĘŻA!

Seria skoków

Liderką po rywalizacji na skoczni HS108 okazała się reprezentantka Słowenii – Teja Pavec. Zawodniczka oddała najdłuższą próbę na 97.5 metra. Tym samym był to jedyny skok poza punkt K. Na drugiej pozycji plasowała się reprezentantka Austrii Katharina Gruber (92 m), natomiast trzeci wynik uzyskała Włoszka Giada Delugan (90 m). W czołowej szóstce miejsca wywalczyły także Niemka Fabienne Klumpp (87 m), Słowenka Manca Kobentar (88 m) oraz Włoszka Anna Senoner (89 m). Na starcie zabrakło Evy-Marii Holzer. Dodatkowo obowiązywała 27. platforma startowa.

źródło: FIS

Bieg na 2.5 km

Ostatecznie i tego dnia triumf wywalczyła Słowenka. Teja Pavec dobiegła do metry z czasem 7:05.3. Kolejne dwa miejsca na podium uzyskały Katharina Gruber (+14.9) oraz Giada Delugan (+39.7). W najlepszej szóstce sklasyfikowane zostały także Tia Malovrh (+42.1), Fabienne Klumpp (+44.5) oraz Manca Kobentar (+51.7).

źródło: FIS

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać