Puchar Świata Kobiet w Willingen: Prolog dla Yuki Ito!

przez Stylowo z Telemarkiem

Willingen to ostatni przystanek na mapie Pucharu Świata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. W ten weekend na największej dużej skoczni na świecie (HS147) zaplanowano zawody pań, panów, a także konkurs mieszany. Na początek zapraszamy was na relację z treningów oraz prologu pań. Kolejne zawody również będziemy relacjonować na naszej stronie.

Yuki Ito – zwyciężczyni prologu w Willingen

TRENINGI

Podczas pierwszego treningu na Muehlenkopfschanze wielokrotnie zmieniano belkę startową. Rozpoczęto z 23., a ostatnie zawodniczki oddały swoje próby z 11. belki. Najlepsza w pierwszej serii treningowej okazała się Silje Opseth, która z 14. belki oddała skok na 145 metr. Tuż za nią znalazła się Katharina Althaus (129,5 m z belki 11.), trzecia była Yuki Ito (144,5 m z 18. belki). Bardzo dobrze zaprezentowała się Kinga Rajda, która zajęła 11. miejsce po skoku na odległość 131 m (belka 20.). Druga reprezentantka Polski – Nicole Konderla (96,5 m, 23. belka) zajęła ex aequo z Julią Kykkaenen ostatnie – 27. miejsce.

W drugim treningu zawodniczki oddawały swoje próby z belki 15., 12. i 10. Ponownie pierwsze miejsce zajęła Sijle Opseth, skacząc z 12. belki wylądowała aż na 152,5 m, nie był to jednak najdalszy skok na treningu, bo najdalej wylądowała druga Yuki Ito (154 m, belka – 15.). Trzecia była Ema Klinec (129 m z 10. belki). Kinga Rajda znów znalazła się w czołówce i po skoku na odległość 126 m (15. belka) zajęła 10. miejsce. Nicole Konderla (101,5 m) zajęła ex aeuqo z czteroma zawodniczkami miejsce 23.

PROLOG

Ze względu na małą ilość zawodniczek (jedynie 28 pojawiło się na starcie) kwalifikacje zostały zastąpione prologiem. Prolog rozpoczęto z 12. belki startowej, pod koniec jednak skrócono rozbieg i najlepsze zawodniczki oddawały swoje próby z belki 10. Yuki Ito wygrała prolog skacząc 139,5 m z 12. belki startowej. Za nią znalazły się: na drugiej pozycji Katharina Althaus (136 m, belka 10.) oraz trzecia Marita Kramer (131,5 m, belka 10.). Kinga Rajda uzyskała 106 m i zajęła 18. miejsce, a Nicole Konderla (86,5 m) była 24.

Zapraszamy na relacje z pozostałych konkursów w Willingen, które będą się pojawiać na naszej stronie, a także na nasze profile na mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie oraz Twitterze. 🙂