Zbiór newsów z tygodnia (17.01-23.01.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Covid w norweskiej kadrze

Norweska Federacja Narciarska we wtorek opublikowała listę skoczków, którzy będą rywalizować na skoczni w Beijing. W składzie znaleźli się: Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik oraz Daniel Andre Tande. Właśnie tego ostatniego, po zawodach na Wielkiej Krokwi spotkało nieszczęście. Norweg uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Tande podczas pobytu w Polsce mieszkał razem z Fredrikiem Villumstad’em, któremu również wyszedł pozytyw. Oby dwoje Norwegowie nie wystartowali w zawodach w Titisee-Neustadt ze względu kwarantanny.
O nieszczęściu może też mówić Forfang. Zawodnik z Tromsø po Krajowych Mistrzostwach został poddany testowi antygenowemu, który wyszedł pozytywny. 26-latek również odpuścił zawody w Niemczech.

Dla dwójki Norwegów, którzy przechodzą koronawirusa najbliższe dni będą ciężkie. 31 stycznia norweski sztab wylatuje do Chin, a pewne jest to, że Forfang nie poleci w wyznaczonym terminie. Ostatnią prostą jest lot czarterowy, lecz wymagany jest 1. negatywny wynik na pięć dni przed wylotem.

Z zawodów w Titisee-Neustadt zrezygnował Marius Lindvik, który pozostał w ojczyźnie ze względu dzielenia mieszkania z Tande.

Puchar Kontynentalny w Planicy przeniesiony na inny termin

Słoweńskie zmagania mężczyzn w Planicy na obiekcie Bloudkova Velikanka (HS138) zaplanowane na 29-30 stycznia nie dojdą do skutku. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) we wtorek poinformowała o zmianie terminu zawodów „drugiej ligi”. Powodem przełożenia konkursów jest sytuacja pandemiczna jaka panuje teraz w Słowenii. Nowy termin zawodów w Planicy to 26-27 lutego.

Roman Koudelka mistrzem Czech!

Sportovní areál Čerťák (HS100) w Harrachovie gościła we wtorek mistrzostwa Czech. Najlepszym skoczkiem wśród mężczyzn okazał się – powracający do formy – Roman Koudelka. Podium uzupełnili Filip Sakala oraz Viktor Polasek.

W rywalizacji kobiet o złoto walczyła tylko trójka skoczkiń. Najlepszą natomiast okazała Anezka Indrackova. Drugie miejsce zajęła Karolina Indrackova, a trzecie Stepanka Ptackova. Pośród rywalizacji juniorów najlepszy był Krystof Hauser.

Mistrzostwa Czech w Harrachovie (HS100); 18.01.2022

Mistrzostwa Czech kobiet w Harrachovie (HS100); 18.01.2022

Mistrzostwa Czech juniorów w Harrachovie (HS100); 18.01.2022

Johann Andre Forfang najlepszy w mistrzostwach Norwegii

We wtorek mieliśmy nie tylko okazję śledzić mistrzostwa Czech, ale i również zmagania w Norwegii. Na wzgórzu Holmenkollbakken najlepszym zawodnikiem okazał się Johann Andre Forfang. Drugie miejsce na podium zajęli Jarl Magnus Riiber – kombinator norweski ex aequo z Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem. Tuż za podium znalazł się Halvor Egner Granerud. Na starcie nie pojawiła się trójka skoczków – Tande i Villumstad z powodu pozytywnego testu na obecność koronawirusa oraz Lindvik, który w ostatnich dniach miał kontakt z Danielem.

Wyniki mistrzostw Norwegii mężczyzn w Oslo

W rywalizacji pań najlepszą okazała się Silje Opseth. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Odine Stroem, na trzecim natomiast Thea Minyan Bjoerseth.

Wyniki mistrzostw Norwegii kobiet w Oslo

Piotr Żyła zakażony koronawirusem

Tydzień temu po zawodach w Zakopanem, PZN poinformował o powołaniach na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które opublikowaliśmy w poprzednim zbiorze. W olimpijskiej piątce znalazł się Piotr Żyła, który razem z resztą zawodników miał trenować przed wylotem do Pekinu. Niestety nastąpiło kolejne osłabienie naszej reprezentacji. PZN opublikował wpis na Twitterze o pozytywnym wyniku testu na Covid-19 Piotra Żyły. W tej chwili pozytywny wynik oznacza jednym słowem walkę z czasem.

Dodatkowy konkurs Pucharu Świata na Salpausselce

W grudniu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła, iż konkursy w Sapporo zostają odwołane z powodu obostrzeń dla przyjezdnych. Co się tego tyczy – dwa z zaplanowanych konkursów odbyły się w niemieckim Titisee-Neustadt, w których triumfował Karl Geiger. Ostatni – trzeci konkurs FIS zaplanował na piątek, 25 lutego.

Program zawodów na konkursy w Lahti:

Piątek, 25.02
12:00 – Odprawa techniczna
13:30 – Oficjalny trening
15:30 – Kwalifikacji
17:00 – Konkurs Indywidualny

Sobota, 26.02
15:15 – Seria próbna
16:00 – Konkurs drużynowy

Niedziela, 27.02
14:30 – Kwalifikacje
16:00 – Konkurs indywidualny

Andreas Wellinger z pozytywnym testem

Andreasowi Wellingerowi podczas pobytu w Polsce, w czasie trwających zawodów na Wielkiej Krokwi (HS140) dokuczał ból kolana, który wykluczył Niemca ze zmagań w Zakopanem. Na szczęście uraz okazał się na tyle nie szkodliwy, że Wellinger znalazł się w składzie na zawody w Titisee-Neustadt i był potencjalnym zawodnikiem do drużyny olimpijskiej.
W piątkowym treningu przed kwalifikacjami zabrakło Niemca na belce startowej. Chwilę potem sam Niemiec opublikował na swoim Instagramie krótki filmik, gdzie opowiada o tym że jest zakażony koronawirusem. Ogół zdarzeń pokazuje nam, że Andreas Wellinger nie obroni tytułu mistrza olimpijskiego. Po sobotnim konkursie indywidualnym, w niedzielę Niemiecki Związek Narciarski (DSV) ogłosił pełną drużynę. W Beijing wystąpią Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Constantin Schmid oraz Pius Paschke.

Kamil Stoch wrócił na skocznię!

„Noga nie boli, serce tym bardziej. Kto się cieszy ze mną?”
Takimi słowami przywitał nas trzykrotny mistrz olimpijski na swoim Instagramie. W niedzielę 34-latek oddał swoje pierwsze skoki na Wielkiej Krokwi po kontuzji stawu skokowego, o którym pisaliśmy tutaj. W przyszłym tygodniu zawody odbędą się w niemieckim Willingen. Będzie to ostatni sprawdzian przed igrzyskami.

Zapraszamy również na nasze social media, takie jak FacebookTwitter oraz Instagram!

Źródło informacji & grafiki: własne, Twitter; Instagram/neujahrsskispringen, kamilstochofficial

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać