Puchar Świata Mężczyzn w Zakopanem: Kwalifikacje odwołane!

przez Vivienne Stycz

Po kilkudniowej przerwie po bardzo intensywnych dwóch tygodniach wracamy do rywalizacji w Pucharze Świata. Tym razem najlepsi skoczkowie zawitali do naszego, pięknego, polskiego Zakopanego. A teraz zapraszamy was na podsuwanie kwalifikacji odbywających się na Wielkiej Krokwi.

Wielka Krokiew HS-140 m

Niestety dni przed samymi zawodami nie były najlepsze dla naszej kadry. W środę przed południem zostaliśmy poinformowani, że Kamil Stoch, który miał powrócić do rywalizacji, niestety doznał kontuzji, a właściwe mówiąc skręcenia stawu skokowego. Przez co jego udział w zawodach został całkowicie wykluczony.
Niestety to nie był koniec problemów naszej kadry. W czwartek zostaliśmy poinformowani o pozytywnych testach na COVID u Dawida Kubackiego i Pawła Wąska.
Jednak o szczęściu może mówić Paweł Wąsek, nasz reprezentant został poddany powtórnym dwóm testom, a każdy z nich pokazał wynik ujemny. Wskutek tego Paweł będzie miał możliwość wystąpienia w zawodach.

Pierwszy Trening

Na godzinę 15:30 został zaplanowany trening przed kwalifikacjami. Niestety warunki nie należały do najlepszych, wiatr bardzo wyraźnie dawał o sobie znać, przez co trening bardzo się przedłużał. W końcu organizatorzy zdecydowali się na odwołanie dzisiejszych zmagań.

Nowy program na weekend Pucharu Świata

Sobota 15.01.2022
13:00- Oficjalny trening
15:00- Seria próbna
16:00- Konkurs drużynowy

Niedziela 16.01.2022
14:30- Kwalifikacje
16:00- Konkurs indywidualny

Serdecznie zapraszamy także na nasze social media takie jak TwitterInstagram oraz Facebook. W czasie sezonu znajdziecie tam liczne relacje z zawodów Pań i Mężczyzn na różnych szczeblach.

A tutaj możecie poczytać o kapryśnej dziś Wielkiej Krokwi i poznać ją nieco bliżej.

Vivienne

Źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać