Alpen Cup Mężczyzn w Oberhofie: Austriackie podium w Niemczech

przez Zofia Hunkiewicz

Poprzednio zawody z cyklu Alpen Cup Mężczyzn odbyły się w Seefeld. Jednakże tamte konkursy są już przeszłością, a skoczkowie zdążyli się przenieść do niemieckiego Oberhof. Sobota niewątpliwie była szczęśliwa dla Austriaków, ale i Słoweńców. Więcej szczegółów poniżej!

Trening

Mark Hafnar wygrał ową próbę. Słoweniec skoczył 102,5 metra. Zaraz za nim uplasował się Andre Fussenegger (99 metrów). Natomiast trzecią lokatę zajął Marcel Strzinar po skoku na 96,5 metra. Seria odbyła się w dobrych warunkach i zwiastowała udane zawody.

Konkurs

66 skoczków stanęło na starcie z siedmiu różnych nacji. Po pierwszej serii liderem został Słoweniec, mianowicie Mark Hafnar. Zawodnik skoczył 101,5 metra. Tuż za nim uplasowało się aż pięciu Austriaków – Markus Mueller (101 metrów), Louis Obersteiner (100 metrów), Andre Fussenegger (100 metrów), Hannes Landerer (105,5 metra) oraz David Haagen (97 metrów).

Ostatecznie zawody zwyciężył Markus Mueller, który w finale wylądował na 97,5 metra. Andre Fussenegger zajął drugie miejsce (98 metrów), natomiast Louis Obersteiner trzecie. Austriak skoczył 96,5 metra. Mark Hafnar zakończył konkurs na piątej pozycji po skoku na 93,5 metra. Zawodnicy odbijali się z 22. platformy startowej.

Na zakończenie zapraszamy was na nasze media społecznościowe takie jak Instagram, Twitter oraz Facebook.

źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać