Puchar Świata w Bad Mitterndorf: Kolejny triumf Graneruda!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po poranno-nocnych emocjach w Sapporo nadszedł czas na pierwszy w tym sezonie konkurs w lotach narciarskich! Rywalizacja odbywać się będzie na skoczni Kulm, o której więcej można przeczytać tutaj. Kto dzisiaj stanął na pierwszym stopniu podium w Bad Mitterndorf? Czy Słoweńcy pokażą po raz kolejny jak wyglądają prawdziwe loty? A może któryś z Polaków szczególnie nas zaskoczy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie poniżej, zapraszamy do lektury!

Halvor Egner Granerud, fot. Neja Tamshe

Seria próbna

Punktualnie o godzinie 13:00 rozpoczęła się seria próbna poprzedzająca dzisiejszy konkurs. Początkowo zawodnicy swoje skoki oddawali z platformy usytuowanej na 13. pozycji. Bez wątpienia nie można przejść obojętnie obok faktu, iż jeden zawodnik nie stawił się na starcie, okazał się nim Stefan Kraft. Seria próbna należała do Halvora Egnera Graneruda, który skakał ze skróconego rozbiegu. Swój skok oddał na odległość 232.5 metra. Tuż za nim uplasował się Andreas Wellinger, który oddał swój skok na tę samą odległość co Norweg. Trzecia lokata należała do Lovro Kosa, który uzyskał odległość 234 metrów. Dodatkowo, czwartym zawodnikiem serii próbnej był nikt inny jak Dawid Kubacki, który skoczył 221 metrów. Piąte miejsce skokiem na 216 metr zapewnił sobie Timi Zajc.

Konkurs

Zmagania rozpoczęły się o godzinie 14:15. Zawodnicy oddawali swoje skoki z 10. belki startowej, jednakże bardzo szybko rozbieg został skrócony o dwa stopnie, wszystko bowiem z powodu skoku Gregora Deschwandena, iż oddał swój skok na odległość 230.5 metra. Po skoku Domena Prevca na 236 metr jury zdecydowało się na kolejne obniżenie belki, tym razem o 4 stopnie. Prowadzenie po pierwszej serii objął jednak Halvor Egner Granerud, który skoczył na odległość 238 metrów. Tuż za Norwegiem uplasował się Domen Prevc, który wylądował na 236 metrze. Na 3. miejscu znalazł się Stefan Kraft, który swój skok oddał na odległość 232.5 metra. Czwartym zawodnikiem pierwszej serii konkursowej natomiast okazał się Piotr Żyła, który uzyskał odległość 233.5 metra. Ponadto, piątą lokatę skokiem na 212.5 metra zapewnił sobie Ziga Jelar.

Warto również wspomnieć, iż Francisco Moerth został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Niezwykłą niespodziankę sprawił również Robert Johansson. Norweg skoczył tylko 119 metrów i nie zakwalifikował się do serii finałowej. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Dawid Kubacki zakończył pierwszą serię konkursową na 19. pozycji, bowiem odległość jego skoku wyniosła 194.5 metra. Godnym uwagi również jest fakt, iż Aleksander Zniszczoł ustanowił swój nowy rekord życiowy skokiem na 222.5 metra.

Seria finałowa

Druga seria konkursowa rozpoczęła się z 11. belki startowej. Triumfatorem dzisiejszego konkursu okazał się po raz kolejny Halvor Egner Granerud, który skokiem na 231 metr zapewnił sobie kolejne w tym sezonie zwycięstwo. Drugim zawodnikiem dzisiejszych zmagań został Stefan Kraft, który skoczył na odległość 234 metrów. Trzecią lokatę skokiem na 224 metry zapewnił sobie Domen Prevc. Tuż za podium znalazł się Piotr Żyła, który swój skok oddał na odległość 226.5 metra. Piąte miejsce należało do Jana Hoerla, który skoczył na 223 metr.

Ważnym aspektem również jest dyskwalifikacja Ulricha Wohlgenannta, który został zdyskwalifikowany i niedopuszczony do startu za nieprzepisowy kombinezon. Niestety, po konkursie Dawid Kubacki spadł w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 2. pozycję i tym samym stracił plastron lidera.

Reszta Polaków również całkiem dobrze poradzili w konkursie. Wyniki pozostałych Polaków prezentują się następująco :

17. Kamil Stoch (203 m)
19. Aleksander Zniszczoł (165.5 m)

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać