Puchar Świata w Bad Mitterndorf: Triumf Krafta w kwalifikacjach!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po emocjonujących konkursach w Sapporo, nadszedł czas na skoki w Bad Mitterndorf. Rywalizacja w weekend odbędzie się na skoczni Kulm-Skiflugschanze o rozmiarze HS235. Zanim skoczkowie przystąpią do rywalizacji o pucharowe punkty, w piątek wzięli udział w seriach treningowe i kwalifikacjach. Kto okazał się najlepszy? Ilu Polaków awansowało do konkursu? Tego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Serie treningowe

Punktualnie o godzinie 10:15 rozpoczęły się serie treningowe. W pierwszej z nich triumf odniósł Austriak Stefan Kraft, który zaprezentował lot na 241 metry. Tuż za nim znalazł się Norweg Halvor Egner Granerud (238,5 m). Czołową trójkę uzupełnił najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki, skacząc 225 metrów. Ponadto w piątce znaleźli się Słoweniec Ziga Jelar (247,5 m) i Niemec Andres Wellinger (221 m).

Druga seria treningowa padła łupem Piotra Żyły, który zaprezentował przepiękny skok na 233 metr. Natomiast na drugiej pozycji znalazł się Halvor Egner Granerud (218 m). Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Andreas Wellinger (231 m). Czwartą lokatę zajął Słoweniec Anze Lanisek (218 m), natomiast tuż za nim znalazł się jego rodak Domen Prevc (233 m).

Kwalifikacje

Kwalifikacje w Bad Mitterndorf rozpoczęły się punktualnie o 12:45. W rezultacie Stefan Kraft skoczył 233 metrów, co pozwoliło mu na zwycięstwo. Ponadto w czołowej trójce znaleźli się Andreas Wellinger (230 m) i Halvor Egner Granerud (229 m). Na czwartej pozycji uplasował się najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki (228 m), a na piątym miejscu Japończyk Ryoyu Kobayashi (229,5 m). Natomiast Jakub Wolny (149 m), jako jedyny z Polaków nie awansował do konkursu. W rezultacie zajął 41 pozycję.

Stefan Kraft, fot. Neja Tamshe

Dodatkowo do startu nie został dopuszczony Austriak Stefan Reiner.

Wyniki pozostałych Polaków:
8. Piotr Żyła – 223 m
14. Kamil Stoch – 205 m
27. Aleksander Zniszczoł – 179 m

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać