Puchar Świata w Klingenthal: Dublet Johannesa Lampartera!

przez Martyna Okrzesik

Po krótkiej przerwie, powróciły pierwszoligowe zmagania dwuboistów. Tym razem zawodnicy rywalizowali w niemieckim Klingenthal, na skoczni Vogtland Arena. Pierwotnie konkursy w Niemczech miały odbyć się tydzień temu. W rezultacie z powodu zbyt wysokich temperatur i braku śniegu, postanowiono rozegrać konkursy tydzień później. Niestety i tym razem pogoda nie sprzyjała przeprowadzeniu zawodów.

Franz-Josef Rehrl, Johannes Lamparter, Jarl Magnus Riiber, fot. Instagram/@johannes_lamparter

Zobacz też BRAK ŚNIEGU PROBLEMEM SPORTÓW ZIMOWYCH. KOLEJNE ODWOŁANE ZAWODY

Pierwszy konkurs

W Klingenthal zdecydowano się rozegrać bieg masowy na 10 km. Został on przeprowadzony w sobotę. W rezultacie najlepszy wynik uzyskał Niemiec Vinzenz Geiger, wynoszący 28:41.5. Drugą pozycję zajmował Norweg Jens Luraas Oftebro (+1.2). Natomiast trzeci wynik uzyskał Niemiec Eric Frenzel (+1.3). Za czołową trójką plasował się Austriak Johannes Lamparter (3.2) oraz Norweg Einar Luraas Oftebro ( +10.5).

źródło: FIS

Niestety, warunki nie pozwoliły na rozegranie rywalizacji na skoczni również w sobotę. W efekcie skoki oddano w niedzielny poranek.

Ostatecznie triumfatorem rywalizacji okazał się Johannes Lamparter, który poszybował na odległość 141 metrów. Na drugim stopniu podium uplasował się jego rodak, Franz-Josef Rehrl, który wylądował na 139 metrze. Trzeci rezultat należał do Norwega Jarla Magnusa Riibera (136,5 m). Tuż za czołową trójką, ze stratą zaledwie 3,3 punktu, uplasował się Estończyk Kristjan Ilves (141 m). Piąte miejsce zajął reprezentant Finlandii – Eero Hirvonen (135 m).

źródło: FIS

Zobacz też KOMBINACJA NORWESKA – PUCHAR ŚWIATA W OTEPÄÄ

Drugi konkurs

Po serii skoków, na czele rywalizacji plasował się Austriak Franz-Josef Rehrl. Zawodnik poszybował na odległość 143,5 metra. Jednak autorem najdłuższego skoku okazał się Norweg Jarl Magnus Riiber, który wylądował pół metra dalej. Na trzeciej pozycji plasował się Johannes Lamparter (140 m), a za nim sklasyfikowany został Julian Schmid. Niemiec oddał próbę na 135,5 metra. Piąty wynik należał do jego rodaka, Manuela Faissta (134 m).

źródło: FIS

Ostatecznie i tym razem najlepszy okazał się Johannes Lamparter (27:54.9). W biegu na 10 km, szedł łeb w łeb Riiberem, który zakończył rywalizację na drugim miejscu, ze stratą +7.0. Na najniższym stopniu podium stanął Franz-Josef Rehrl (+22.9). Kolejne pozycje zajęli Niemcy – Vinzenz Geiger (+37.7), Julian Schmid (+38.0), Manuel Faisst (+38.5) oraz Johannes Rydzek (+1:06.5). Ósme i dziewiąte miejsce objęli Finowie – Eero Hirvonen (+1:08.2) i Ilkka Herola (+1:08.2). Natomiast czołową dziesiątkę zamykał Kristjan Ilves (+1:25.6).

źródło: FIS

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać