Brak śniegu problemem sportów zimowych. Kolejne odwołane zawody

przez Martyna Okrzesik

Kolejne zawody w tym sezonie nie dojdą do skutku. Puchar Świata w kombinacji norweskiej w niemieckim Klingenthal (13-15.01.2023) oraz francuskim Chaux-Neuve (20-22.01.2023) zostały odwołane. To już kolejne zawody w tym sezonie, które nie dojdą do skutku. Głównym powodem jest brak śniegu i zbyt wysokie temperatury, uniemożliwiające rozegranie rywalizacji. Niestety, problem ten dotyczy zarówno skoków narciarskich, jak i kombinacji norweskiej.

Vogtland Arena (HS140), fot. skisprungschanzen.com

Brak śniegu problemem sportów zimowych

W rezultacie od początku 2023 roku odwołano m.in. FIS Cup w Zakopanem, Puchar Kontynentalny w Eisenerz, Alpen Cup w Oberhofie i Schonach. Dodatkowo doszły do tego zmagania Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Chaux-Neuve oraz Klingenthal. Wszystkie konkursy miały odbyć się w pierwszych trzech tygodniach stycznia.

Dodajmy, że Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich w Kranju został przeniesiony na kompleks skoczni w Planicy, z uwagi na brak śniegu. Natomiast Alpen Cup w skokach narciarskich rozegrany zostanie w Eisenerz. Austriackie miasto nie jest w stanie rozegrać konkursów kombinacji norweskiej, ponieważ na trasach biegowych brakuje śniegu. Podczas krajowych zawodów Austria Cup, bieg musiano przenieść do Bad Gastein, oddalonego o około 200 km.

Trwają rozmowy o rozegraniu zmagań rangi Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal tydzień później, czyli w pierwotnym terminie konkursów w Chaux-Neuve. Finalna decyzja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej ma pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Pojawiły się także pogłoski o rozegraniu zawodów FIS Cup w skokach narciarskich w Zakopanem w innej dacie.

Niestety, to dopiero początek problemów sportów zimowych. Obecny klimat zmienia się nieubłagalnie. Natomiast czy FIS będzie w stanie sobie z tym jakoś poradzić i znaleźć odpowiednie rozwiązanie?

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło informacji: własne, FIS

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać