Puchar Świata w Lillehammer: Prolog dla Alexandrii Loutitt!

przez Martyna Okrzesik

Po wtorkowym konkursie indywidualnym mężczyzn, czas na prolog pań do środowej rywalizacji RAW Air w norweskim Lillehammer. Na starcie rywalizacji pojawiło się 55 zawodniczek. Ostatecznie zwyciężczynią prologu została Kanadyjka Alexandria Loutitt.

Alexandria Loutitt, fot. Zosia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ PUCHAR ŚWIATA W LILLEHAMMER: OPSETH TRIUMFATORKĄ!

Seria próbna

W rezultacie najlepszą zawodniczką w serii próbnej okazała się młoda Norweżka Eirin Maria Kvandal, która poszybowała na odległosć 133.5 metra. Tym samym, była to najdłuższa odległość w serii próbnej. Wówczas drugi wynik uzyskała Niemka Katharina Althaus, dzięki próbie na 129 metr. Natomiast trzecią pozycję zajęła reprezentantka Japonii – Sara Takanashi, która wylądowała pół metra dalej od Niemki. Dodatkowo w czołowej piątce uplasowały się Selina Freitag (125 m) oraz zwyciężczyni wczorajszego konkursu – Norweżka Silje Opseth (129.5 m). Podczas rundy próbnej obowiązywała 19., 18., 17. oraz 16. platforma startowa.

Prolog

W rezultacie to Kanadyjka Alexandria Loutitt, po najdłuższym skoku na 138.5 metra, zwyciężyła wtorkowy prolog w norweskim Lillehammer. Natomiast na drugiej pozycji uplasowała się Słowenka Ema Klinec (131.5 m) ex aequo z Niemką Kathariną Althaus (129 m). W czołowej piątce sklasyfikowano także dwie inne reprezentantki Niemiec – Selinę Freitag (126 m) oraz Annę Rupprecht (126 m). Zmagania rozegrano z 18., 17. oraz 16 belki startowej. Dodatkowo zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon została Norweżka Heidi Dyhre Traaserud.

Najlepsza 10 prologu kobiet w Lillehammer

Środowa seria próbna rozpocznie się o godzinie 15:30, natomiast start konkursu kobiet zaplanowano na 16:30.

ZOBACZ TEŻ PUCHAR ŚWIATA W LILLEHAMMER: TRENINGI DLA KLINEC, PROLOG DLA ITO!

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać