Puchar Świata w Schonach: Fenomentalny Jarl Magnus Riiber zwycięża w niedzielę!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami drugi konkurs w Niemczech. Podobnie jak w sobotę, dwuboiści oddawali skoki na obiekcie HS-100, a następnie przystępowali do wyścigu na dystansie 10-ciu kilometrów. Jarl Magnus Riiber, po raz drugi odniósł zwycięstwo w Schonach.

Jarl Magnus Riiber, źródło: Instagram: @schwarzwaldpokal

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR ŚWIATA W SCHONACH: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO JARLA MAGNUSA RIIBERA!

Seria skoków na HS100

Niedzielny poranek rozpoczął się od serii próbnej, a następnie serii skoków, w której triumfował Jarl Magnus Riiber. Norweg uzyskał 103,5 metrową odległość oraz trzydziestodwusekundowy zapas czasowy nad drugim Joergenem Graabakiem. Sobotni zdobywca najniższego stopnia na podium, wylądował pół metra bliżej od lidera. Następne pozycję zajmowali Austriacy – Stefan Rettenegger (101 m; +0:40), Thomas Rettenegger (101 m; +0:40) oraz Franz-Josef Rehrl (103,5 m; +0:58).

Szóstą lokatę wywalczyli ex-aequo Kristjan Ilves (95,5 m) oraz Martin Fritz (97,5 m). Tuż za nimi plasował się Ryota Yamamoto (96,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęli kolejni reprezentanci Austrii – Lukas Greiderer (98 m) oraz Paul Walcher (93 m).

Warto odnotować fakt, iż rywalizacja rozpoczęła się z 13. belki startowej, zaś zakończyła na 12. Ponadto skoku nie oddał Simen Tiller, który nie został dopuszczony do próby, z racji niespełnionych wymagań co do kombinezonu.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Bieg na 10 km

Kwadrans po godzinie 13:00, ruszył wyścig. Wystartowało pięćdziesięciu zawodników, zaś na starcie zabrakło Paula Walchera. Młody Austriak nie czuł się w pełni na siłach, stąd jego decyzja o rezygnacji.

Ostatecznie Jarl Magnus Riiber, po raz kolejny udowodnił swoją niesamowitą dyspozycję. Lider w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, pokonał dystans w czasiw 23:42.5 minut. Podium dopełnili Joergen Graabak (+33.2) oraz Stefan Rettenegger (+53.5), którzy obronili swoje pozycje. Tuż za nimi, uplasował się Vinzenz Geiger, który awansował z osiemnastego miejsca (+1:09.3). Piąte miejsce wywalczył Kristjan Ilves (+1:10.6).

Manuel Faisst, dobiegł do mety jako szósty (1:25.9), zaś Jens Luraas Oftebro, jako siódmy (+1:29.1). Czołową dziesiątkę zamknęli Austriacy – Lukas Greiderer (+1:32.2), Thomas Rettenegger (+1:47.2) oraz Martin Fritz (+1:48.2).

Czołowa dziesiątka niedzielnych zawodów w Schonach

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać