Puchar Świata w Vikersund: Klinec triumfuje!

przez Aleksandra Rajewicz

Po wczorajszych treningach, o których możecie przeczytać tutaj, nadszedł czas na pierwszy historyczny konkurs lotów pań, a także finał turnieju Raw Air. Na stracie zawodów w Vikersund stanęły najlepsze zawodniczki norweskiego cyklu.  Jeśli jesteście ciekawi jak przebiegł konkurs i kto okazał się najlepszy, zapraszamy do dalszej lektury!

Vikersundbakken fot. Skisprungschanzen.com

Seria Próbna

Seria przed konkursowa wystartowała o godzinie 9:15, wystartowała ją Yuki Ito, która uzyskała 200 metrów. Ostatecznie zawodniczka uplasowała się na 6. miejscu. W tej serii zwyciężyła Norweżka Maren Lundby, która uzyskała 216.5 metra. Na drugiej lokacie znalazła się koleżanka z reprezentacji zwyciężeni, czyli Silje Opseth, która swój skok zakończyła na 206.5 metra. Zaś trzecia była Słowenka Ema Klinec, która uzyskała równe 200 metrów.

Pierwsza seria

Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10. Liderką na półmetku była Słowenka Ema Klinec, która ustanowiła nowy rekord świata Pań, skacząc 226 metrów. Drugą lokatę zajmowała Silje Opseth, która uzyskała 211 metrów. Zaś trzecią Niemka Katharina Althaus, która swój skok zakończyła na 194 metrze. Tuż za podium uplasowała się Yuki Ito, skacząca 200.5 metra, zaś na piątej lokacie znalazła się Maren Lundby (186 m).

Druga seria

Ostateczne podium uległo niewielkim zmianom. Triumfatorką historycznego konkursu w Vikersund została Słowenka Ema Klinec, która skokiem na 223.5 metra przypieczętowała triumf. Tuż za nią znalazła się Silje Opseth, która w drugiej próbie poszybowała na 207 metr. Trzecia była Japonka Yuki Ito (190 m). Trzecia po pierwszej serii Katharina Althaus w drugiej próbie uzyskała tą samą odległość co Japonka, jednak miała mniej dodanych punktów za wiatr i konkurs ukończyła tuż za podium.

W drugiej próbie Kanadyjka Alexandria Loutitt swój skok zakończyła na 225 metrze, co jest rekordem Kanady bez względu na płeć.

Ema Klinec przypieczętowała triumf w całym cyklu Raw Air, drugą pozycję zajęła Katharina Althaus, zaś trzecią Selina Freitag.

Wyniki konkursu

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać