Puchar Świata w Vikersund: Treningi dla Opseth oraz Klinec!

przez Dominika Śmiech

Nadeszła ważna chwila dla żeńskich skoków narciarskich, na którą z pewnością czekał niejeden kibic. Po zawodach w Lillehammer przenieśliśmy się do Vikersund. Na niedzielę został zaplanowany pierwszy w historii konkurs lotów kobiet. Już jednak w sobotę mieliśmy jednak okazję przyjrzeć się pierwszym zmaganiom zawodniczek na Vikersundbakken (HS240). Zapraszamy Was do zapoznania się z całym przebiegiem tego wydarzenia.

Pierwszy trening

Na liście startowej sobotniego treningu widniały nazwiska piętnastu zawodniczek. Na belce startowej zasiadła taka sama ilość, więc finalnie próby oddały wszystkie z nich.

W pierwszej sesji treningowej najdłuższy lot z całej stawki oddały dwie uczestniczki, a mianowicie Norweżka Silje Opseth (186.5 m) oraz Kanadyjka Alexandria Loutitt (186.5 m). Podliczając wszystkie punkty, to jednak Opseth triumfowała, a Loutitt zajęła czwartą pozycję. Na drugim miejscu została sklasyfikowana reprezentantka Japonii Yuki Ito (182.5 m), która pierwotnie miała zostać niedopuszczona do wzięcia udziału w sobotnich lotach. Przysłowiowe podium uzupełniła Niemka Katharina Althaus, która wylądowała na 175 metrze.

Warto podkreślić, iż żadnej z pań nie udało się przekroczyć linii 200 metrów.

Drugi trening

Tym razem najlepiej spisała się Ema Klinec. Słowenka po locie na odległość 203 metrów zostałą pierwszą oficjalną rekordzistką świata w długości skoku narciarskiego. Drugą pozycję zajęła Maren Lundby, po równie dobrej próbie, która wynosiła 199 metrów. Na trzeciej lokacie uplasowała się Japonka Yuki Ito (191.5 m). Czwarte miejsce należało do Silje Opseth (194 m), a piąte do Kathariny Althaus (176 m).

Trzecia sesja treningowa

Zawodniczki wzięły udział także w trzeciej rundzie. Była ona bardzo eksytująca, bowiem mieliśmy okazję podziwiać dalekie loty. Jeden z nich należał do Maren Lundby, która odleciała na 212.5 metr, zostając nową rekordzistką świata w długości skoku narciarskiego. Norweżka jednak nie cieszyła się tym tytułem zbyt długo, gdyż Loutitt pofrunęłą jeszcze dalej. Młoda Kanadyjka lądowała na 222 metrze i to ona została nową rekordzistką.

Mimo tego ostatecznie trzeci trening wygrała Ema Klinec (221 m), tuż przed Alexandrią Loutitt i Maren Lundby. Rywalizację na czwartym miejscu ukończyła Katharina Althaus (190 m), a na piątym Yuki Ito (200 m).

Wyniki pozostałych uczestniczek:
6. Selina Freitag – 174 m
7. Eva Pinkelnig – 172 m
8. Nika Kriznar – 170 m
9. Chiara Kreuzer – 156.5 m
10. Abigail Strate – 165.5 m
11. Anna Odine Stroem – 134.5 m
12. Jenny Rautionaho – 147 m
13. Josephine Pagnier – 132 m
14. Silje Opseth – 110 m
15. Anna Ruprecht – 110 m

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać