Elia Ernst kończy karierę!

przez Martyna Okrzesik

Elia Ernst postanowił zakończyć swoją karierę skoczka narciarskiego. Austriacki junior poinformował o swojej decyzji za pomocą swojego profilu na Instagramie. 19-latek w ostatnich latach występował głównie w zawodach rangi Alpen Cup oraz FIS Cup.

Elia Ernst, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ FIS CUP SZCZYRK (20-21.08.2022)

– ,,Otóż ​​to! 14 lat trenowania skoków narciarskich zdecydowanie mi wystarczy. Dziękuję wszystkim sponsorom, trenerom, kolegom z drużyny, a zwłaszcza mojej rodzinie i przyjaciołom! Doceniam to i kocham was wszystkich” – napisał na swoim profilu na Instagramie.

Zawodnik SC Fieberbrunn dostał wyrazy wsparcia od swoich kolegów z drużyny. Post Austriaka skomentowali m.in Marco Wörgötter, Hannes Landerer, Stephan Embacher, Paul Walcher, Elias Medwed, Julijan Smid, Kilian Guetl, Louis Obersteiner oraz Jakob Steinberger. Dodatkowo Raffael Zimmermann w swoim poście podsumowywującym sezon odniósł się do decyzji swojego kolegi.

– ,,Również chcę życzyć mojemu kumplowi szczęśliwej emerytury. To była przyjemność dzielić z Tobą scenę przez te wszystkie lata” – napisał Raffael Zimmermann na swoim profilu na Instagramie.

Raffael Zimmermann, Elia Ernst, źródło: Instagram/@raffi.zimmermann

W ostatnim sezonie letnim Ernst brał udział w FIS Cup w Szczyrku (27 & 37 miejsce). Startował także w zmaganiach Alpen Cup w Oberstdorfie (38 & 23 miejsce) oraz Libercu (12 & 11 pozycja).

Ostatni międzynarodowy start Austriak zaliczył podczas zawodów Alpen Cup organizowanych w austriackim Eisenerz, gdzie pierwszego dnia zajął 24. pozycję, zaś w drugim konkursie był 28. W sezonie zimowym brał także udział w zawodach tej samej rangi w Seefeld, gdzie uplasował się kolejno na 40. oraz 41. miejscu. Dodatkowo startował w krajowych zawodach Austria Cup.

Elia Ernst, fot. Zosia Hunkiewicz

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
5

Może ci się spodobać