Puchar Świata w Willingen: Norwegia triumfuje!

przez Aleksandra Rajewicz

Po triumfie w prologu Kathariny Althaus oraz w treningu Zigi Jelara nadszedł czas na konkurs drużyn mieszanych w niemieckim Willingen. Na stracie rywalizacji na Mühlenkopfschanze (HS-147) stanęło 8. ekip, jednak wśród nich zabrakło reprezentantów Polski. Jeśli jesteście ciekawi, która z nacji zaprezentowała się najlepiej, zapraszamy was do lektury!

fot. skisprungschanzen

Konkurs

Konkurs rozpoczął się o godzinie 16. Panie rozpoczęły swe próby z belki usytułowanej na stopniu 20., jednak po skoku Japonki Yuki Ito platforma została obniżona o 2 rozmiary, gdyż zawodniczka swą próbę zakończyła z podpórką na 154,5 m. U panów w pierwszej serii najlepiej zaprezentował się Stefan Kraft (148,5 m), jednak najdalej skoczył Timi Zajc, który nie wylądował swego skoku na 161,5 m. Wśród kobiet najwyższą notę uzyskała Chiara Kreuzer (145 m). Na półmetku rywalizacji w Willingen liderami była Norwegia w składzie: Silje Opseth, Marius Lindvik, Anna Odine Stroem, Halvor Egner Granerud przed Austrią (Kreuzer, Hoerl, Pinkelnig i Kraft) i Niemcami (Freitag, Geiger, Wellinger, Althaus). Wszystkie drużyny zakwalifikowały się do drugiej serii.

Jury przez niekorzystne warunki odwołało drugą serię. Triumfatorami konkursu została Norwegia, tuż przed Austrią, a także Niemcami. Na czwartej lokacie uplasowała się Japonia, w której skład wchodzili: Yuki Ito, Naoki Nakamura, Sara Takanashi oraz Ryoyu Kobayashi. Zaś na piątym miejscu Słowienia w składzie: Nika Kriznar, Ziga Jelar, Ema Klinec oraz Timi Zajc. Na dalszych pozycjach uplasowały się Stany Zjednoczone i Włochy, zaś stawkę zamknęła Rumunia.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać