Puchar Świata w Willingen: Triumf Althaus!

przez Julia Pawłowska

W sobotę przyszedł czas na kolejny dzień zmagań w niemieckim Willingen. Po wczorajszym prologu oraz konkursie drużyn mieszanych przyszedł czas na zawody indywidualne Pań. Czy tym razem wiatr również zdominował rywalizację? Która z Pań najlepiej poradziła sobie na Mühlenkopfschanze?

fot. skisprungschanzen

Seria próbna

Przed konkursem na Panie czekała możliwość sprawdzenia się w serii próbnej, która rozpoczęła się punktualnie o 11.30. Przystąpiło do niej 35 z 36 zgłoszonych zawodniczek, bowiem zabrakło Niki Kriznar. Wiatr podobnie jak wczoraj nie był sprawiedliwy dla wszystkich, przez co wysokość belki startowej zmieniała się dwukrotnie. Rywalizacja rozpoczęła się z 22. stopnia najazdu, a zakończyła na 18.

W próbie przedkonkursowej najlepiej zaprezentowała się Katharina Althaus, która wylądowała na 137,5 metrze. Najdłuższy skok należał do drugiej w tym zestawieniu Yuki Ito (142 m). Trzecie miejsce zajęła Ema Klinec (129 m).

Pierwsza seria konkursowa

Sobotni konkurs indywidualny w Willingen rozpoczął się o 12.30 z 20. belki startowej. Na starcie podobnie jak w serii próbnej nie pojawiła się Nika Kriznar.

Po pierwszej serii liderką została Ema Klinec. Słowenka oddała skok na 137,5 metra. Tuż za nią uplasowała się Sara Takanashi, która oddała najdłuższą próbę (139 m). Zaledwie 0,6 punktu starty do drugiej skoczkini zanotowała Katharina Althaus z odległością 133 metrów. W grze o podium nadal pozostawała czwarta Nozomi Maruyama (136 m), piąta Selina Freitag (132,5 m) oraz znajdująca się na szóstym miejscu Yuki Ito (131 m).

Awansu do drugiej części zmagań nie udało się wywalczyć następującym zawodniczkom; Nejce Repinc Zupancic, Karolinie Indrackovej, Nicole Maurer, Natalie Eilers, oraz Dianie Andreei Trambitas.

Druga seria konkursowa

Druga seria w Willingen rozpoczęła się z belki ustawionej o stopień wyżej w stosunku do pierwszej części zmagań, czyli z 21. Tym razem nie udało się utrzymać tej samej długości najazdu, bowiem platforma szybko powędrowała do góry.

Zwyciężczynią sobotniego konkursu indywidualnego została Katharina Althaus. Niemka osiągnęła rewelacyjną odległość, bowiem przekroczyła HS skoczni i poszybowała na 149,5 metra. Drugie miejsce z 8,1 punktową stratą zajęła Ema Klinec, która również uraczyła nas dalekim skokiem (146,5 m). Podium uzupełnia Sara Takanashi (141,5 m).

Strata czwartej Yuki Ito do podium wyniosła aż 18,3 punktu. Japonka skoczyła 132,5 metra. W czołowej piątce znalazła się również kolejna reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni, Nozomi Maruyama (128 m). Liderka Pucharu Świata kobiet, czyli Eva Pinkelnig została sklasyfikowana dopiero na 10. pozycji.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać