Puchar Świata w Zakopanem: Kapitalny Stefan Kraft triumfuje!

PolSKI Turniej niestety zmierza wielkimi krokami ku końcowi. Ostatnim konkursem tego wydarzenia jest rywalizacja indywidualna na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Zawodnikom zmagania ułatwiały warunki wietrzne, które w niedzielne popołudnie były dość sprzyjające, pomimo podmuchów w plecy. Ostatecznie triumfatorem ostatniego konkursu w stolicy polskich Tatr został Stefan Kraft.

Stefan Kraft, fot. Martyna Okrzesik

Godzinę przed rozpoczęciem konkursu w Zakopanem, ruszyła seria próbna, w której obowiązywała 19. platforma startowa. Skoki próbne przed główną rywalizacją przebiegały płynnie i bez żadnych komplikacji. Pierwszym zawodnikiem tej części zmagań został Michael Hayboeck (134.5 m). Drugą zaś pozycję po skoku na 133. metr objął Ren Nikaido.

Johann Andre Forfang to zawodnik, który uplasował się na trzeciej pozycji, po próbie na 132.5 metra. Czwarta lokata, to Austriak – Stephan Embacher (133.5 m). Piąte miejsce natomiast po skoku na odległość 133 metrów zajął Anze Lanisek. Dodatkowo, najlepszym z Polaków okazał się Paweł Wąsek, którego skok wyniósł 132 metry.

Wyniki pozostałych Polaków prezentowały się następująco:

Co ciekawe, Stefan Kraft i Timi Zajc nie pojawili się na starcie. Kasepri Valto natomiast nie wziął udziału w konkursie z powodu choroby.

ZOBACZ WYNIKI SERII PRÓBNEJ.

Pierwsza seria konkursowa

Punktualnie o godzinie 16:00 rozpoczął się ostatni konkurs PolSKI-ego Turnieju w Zakopanem. Rywalizacja w tej części odbywała się z 18, 19 oraz 20. platformy startowej. Wielka Krokiew pozwoliła dzisiaj osiągać skoczkiem całkiem zadowalające odległości. Po pierwszej serii numerem jeden okazał się Stefan Kraft (137 m). Druga lokata należała do Jana Hoerla, który osiągnął 140. metr. Trzecim zawodnikiem pierwsze serii został Anze Lanisek, który swą próbę wykonał na odległość 137.5 metra. Czwartą natomiast pozycję wywalczył Aleksander Zniszczoł po skoku na 141.5 metra. Top 5 zamknął Michael Hayboeck, który swą próbę oddał na 136. metr.

Zaskakujący był fakt występu Piusa Paschke oraz Karla Geigera w pierwszej serii konkursu. Reprezentanci Niemiec po skoku na 132.5 i 129.5 metra wylądowali na na 17. i 24. pozycji.

Wyniki pozostałych reprezentantów Polski prezentowały się następująco:

ZOBACZ WYNIKI PIERWSZEJ SERII.

Seria finałowa

Kilka minut po godzinie 17:00 rozpoczęła się seria finałowa konkursu mężczyzn w Zakopanem. Ostatecznie rywalizację zwyciężył Stefan Kraft, który swój finałowy skok wykonał na 134 metr. Drugie miejsce objął Andreas Wellinger (137 m). Na trzecim stopniu podium stanął Anze Lanisek, który swą próbę wykonał na 133.5 metra. Tuż za podium znalazł się Michael Hayboeck (136 m). Czołową piątkę domknął Ryoyu Kobayashi, którego skok wyniósł 136.5 metra.

Dodatkowo, najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł po skoku na 128.5 metra zakończył zmagania na 11. pozycji.

Najlepsza ,,10″ konkursu indywidualnego mężczyzn w Zakopanem

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU.

Klasyfikacja końcowa PolSKI-ego Turnieju po konkursie w Zakopanem

PolSKI Turniej zwyciężyła reprezentacja Austrii, która za ten wyczyn zdobyła 50 tysięcy euro. Uzyskali oni notę wynoszącą 3872.9 punktu. Drugą reprezentacją okazali się Słoweńcy z notą 3863 punktów. Trzecią natomiast nacją okazali się reprezentanci Niemiec, którzy wywalczyli 3743.4 punktu.

Dodatkowo, reprezentacja Polski zakończyła turniej na 6. pozycji z notą 3532.3 punktu.