Puchar Świata w Zao: Austriacki duet triumfuje!

przez Aleksandra Rajewicz

Witajcie, po wczorajszym premierowym triumfie Kanadyjki Loutitt dziś rozpoczynamy pierwsze zmagania duetów kobiet w Japońskim Zao. Jeśli jesteście ciekawi, która z par zaprezentowała się najlepiej i sięgnęła po końcowy triumf, zapraszamy do dalszej lektury!

fot. skisprungschanzen.com

Seria Próbna

Seria próbna planowo miała się rozpocząć o godzinie 8:00, jednak z powodu niekorzystnych warunków pogodowych organizatorzy zmuszeni byli do odwołania jej.

Pierwsza seria

Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:00. Na stracie stanęło 12. ekip, jednak wśród nich zabrakło Polski, gdyż nasze reprezentantki nie przyleciały do kraju kwitnącej wiśni. Po pierwszej serii prowadził duet z Austrii w składzie Chiara Kreuzer (87.5 m) oraz Eva Pinkelnig (93.5 m), zaś za ich plecami uplasowały się: Kanadyjki składzie Alexandria Loutitt (94.5 m) oraz Abiail Strate (85.5 m), a także Niemki: Katharina Althaus (82.5 m) i Selina Freitag (92 m). Do drugiej serii awansowały wszystkie drużyny.

Druga seria

Ta seria również padła łupem Austriaczek. Tym razem Krezuser wylądowała na 97. metrze, zaś Pinkelnig na 91 m. Za plecami prowadzących doszło do przetasowań, gdyż na drugą pozycję awansowały Norweżki (Thea Minyam Bjoerseth 88m oraz Anna Odine Stroem 92.5 m), zaś Niemki spadły na najniższy stopnień podium (Althaus 95 m i Freitag 85 m). Kanadyjki przed finałową serią skalsyfikowane zostały na 4. pozycji ( Loutitt 89 i Strate 88 m).

Z rywalizacją pożegnały się cztery nacje: Finlandia, Chiny, Rumunia, a także zawodniczki z USA.

Trzecia seria

Zawody duetów w japońskim Zao padły łupem zawodniczek z Austrii, które w finałowej serii przypieczętowały zwycięstwo skokami na 94. metry (Kreuzer) i 94.5 m (Pinkelnig). Podium ostatecznie uzupełniły: Norweżki (Bjoerseth 85 m i Stroem 95 m) oraz Niemki (Althaus 93 m oraz Freitag 91.5 m). Tuż za podium uplasowały się Kanadyjki (Loutitt 96.5 m i Strate 88.5 m). Na 5. miejscu znalazły się Słowenki w składzie Klinec oraz Kriznar, zaś na 6. Japonia (Maruyama oraz Takanashi). Siódma lokata przypadła Francuzką (Clair, Pagnier), zaś ósmą pozycję wywalczyły włoskie siostry Malsiner.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać