Skarka i Kapustikowa triumfowali w czeskim Frenštácie pod Radhoštěm

W czeskim Frenštácie pod Radhoštěm na Areál Horečky rozegrana została tradycyjna 48. Čokoládová cena. Zawodnicy oraz zawodniczki wystartowali w 10 kategoriach wiekowych. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. Daniel Skarka oraz Słowaczka Kira Kapustikova.

Daniel Skarka, fot. Martyna Okrzesik

Junioři HS106

W najstarszej kategorii wiekowej mężczyzn wystartowało dziesięciu zawodników. W zmaganiach wziął udział także Amerykanin Bryce Kloc. Po pewne zwycięstwo sięgnął reprezentant TJ Dukli Frenstat, Daniel Skarka, dzięki skokom na 99.5 oraz 101 metr. Na drugiej pozycji uplasował się zawodnik SK Jested Liberec – Vojta Stolarz (96.5 & 96 m), natomiast trzeci rezultat uzyskał Filip Krenek (90 & 89 m). Miejsca w czołowej piątce wywalczyli także Stepan Kysel (87 & 88 m) oraz Jan Osmera (81.5 & 90 m).

źródło: czech-ski.com

Dorost U16 HS106

W kategorii mężczyzn do lat 16 wystartowało 11 zawodników. W efekcie triumfatorem rywalizacji okazał się Jiri Cerny, reprezentujący TJ Duklę Liberec. Zawodnik poszybował na odległość 89 oraz 89.5 metra. Natomiast na drugiej pozycji uplasował się Jiri Kubalak (79.5 & 83 m), a podium uzupełnił Stepan Janata (75 & 76 m). W czołowej piątce uplasowali się także Matej Skoupy (67 & 74 m) oraz Marek Hradil (65 & 72.5 m).

Dorostenky U16 HS106

W kategorii kobiet do lat 16 wystartowało pięć zawodniczek, w tym dwie reprezentantki Słowacji. Zwyciężczynią zmagań okazała się Słowaczka Kira Kapustikova, która poszybowała na 86 oraz 70 metr. Drugi wynik uzyskała Czeszka Julie Osmerova (74 & 72 m), a na trzecim stopniu podium stanęła Natalie Nejedlova (59 & 62 m). Kolejne pozycje zajęły Barbora Stepankova (62 & 59) oraz Słowaczka Ella Wittmanova (46 & 49 m).

Žáci U14 HS47

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn do lat 14 został Matej Matura, dzięki próbom na 44 oraz 45 metr. Podium uzupełnili reprezentant Słowacji Marek Potancok (43 & 43 m) oraz Martin Novak (43 & 42 m).

Žačky U14 HS47

Jeśli chodzi o kategorię kobiet do lat 14, to najlepsza okazała się Słowaczka Zara Zelencik, po dwóch skokach na odległość 38 metrów. Podium uzupełniła Czeszka Lucie Nemcova (38 & 37.5 m) oraz reprezentantka Słowacji Lucia Siragi (34 & 34 m).

Žáci U12 HS47

W kategorii mężczyzn do lat 12 triumfował Simon Pelc (38 & 40.5 m). Na kolejnych stopniach podium uplasowali się Simon Elek (40 & 39 m) oraz Dominik Belik (39 & 39.5 m).

Žačky U12 HS23

Triumf w kategorii kobiet do lat 12 wywalczyla Adela Sovova (18 & 18 m), przed Karoliną Blahovą (16.5 & 16.5 m) oraz Sabiną Fizkovą (16 & 18 m).

Žáci U10 HS23

W kategorii U10 mężczyzn triumfował Matyas Brecka (17.5 & 17 m). Natomiast na drugiej pozycji uplasował się Jakub Jezek (16 & 17.5 m), a na trzeciej Jindrich Bund (17 & 14.5 m).

Žačky U10 HS23

Zwycięstwo w kategorii U10 wywalczyła Viktorie Dvorakova (13.5 & 13.5 m). Ostatecznie na podium uplasowały się również Anezka Kosackova (12.5 & 11.5 m) oraz Karolina Huranova (15 & 14 m).

Předžáci K9

Natomiast w najmłodszej kategorii wiekowej triumfował Filip Elek (6 & 7 m), przed Vanesą Kupcową (6 & 6.5 m) oraz Nelą Fizkovą (6 & 6 m).

źródło informacji: informacja własna