Ema Volavsek przeszła operację kolana

przez Martyna Okrzesik

Najlepsza słoweńska zawodniczka w kombinacji norweskiej, od dłuższego czasu zmagała się z bólem lewego kolana. W rezultacie Ema Volavsek zmuszona była do przejścia operacji, a teraz czeka ją rehabilitacja. Na ten moment nie jest wiadome, kiedy triumfatorka tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix wróci do treningów.

Ema Volavsek, fot. Aljaž Žepič

Przypomnijmy, że Ema Volavsek to triumfatorka tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej. Wraz ze Słowenką na podium znalazły się Niemka Nathalie Armbruster oraz Norweżka Ida Marie Hagen. Volavsek trzykrotnie stawała na drugim stopniu podium oraz raz zwyciężyła podczas finałowych zawodów w austriackim Villach.

ZOBACZ TEŻ: LGP W VILLACH: TRIUMF EMY VOLAVSEK!

Volavsek od dłuższego czasu zmagała się z bólem lewego kolana. W efekcie zdecydowano się przeprowadzić kilka badań, które ostatecznie potwierdziły uszkodzenie łękotki. 20-latka przeszła artroskopię z szyciem łękotki, natomiast teraz czeka ją rehabilitacja. Informację ogłosił Słoweński Związek Narciarski, który dodaje, że na ten moment nie jest w stanie przewidzieć, kiedy zawodniczka będzie mogła wrócić do procesu treningowego.

Pierwsze zmagania Pucharu Świata kobiet w kombinacji norweskiej zaplanowane są od 30 listopada do 30 grudnia w norweskim Lillehammer. Natomiast mężczyźni swój sezon rozpoczną tydzień wcześniej, a dokładniej 23-26 listopada w fińskiej Ruce.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji- własne, rtvslo.si

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać