Skarka i Ulrichova triumfują w Rožnovie pod Radhoštěm

W czeskim Rožnovie pod Radhoštěm odbyła się 66. edycja zawodów w skokach narciarskich o Puchar Burmistrza. Rywalizację w całości przeprowadzono na obiekcie HS77. Po złote medale w najstarszych kategoriach wiekowych sięgnęli Daniel Skarka oraz Klara Ulrichova.

Daniel Skarka, fot. Martyna Okrzesik

Muži

W kategorii mężczyzn wystartowało jedenastu zawodników. Na starcie zabrakło Romana Koudelki, który obecnie zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Liderem po pierwszej serii ocenianej okazał się 18-letni Daniel Skarka, który zaprezentował najdłuższy skok na odległość 73 metrów. Drugą lokatę na półmetku rywalizacji obejmował David Rygl, który po skoku na dystans 68.5 metra, posiadał dziesięciopunktową stratę do lidera. Trzeci wynik uzyskał zawodnik kadry narodowej – Benedikt Holub (69 m). Najlepszą piątkę domknęli Filip Krenek (64 m), a także Josef Buchar (63 m).

Ostatecznie po pewne zwycięstwo sięgnął Daniel Skarka. Czech w drugiej serii konkursowej poszybował na 67 metr, co wystarczyło do triumfu. Srebrny krążek, po 69-metrowym skoku wywalczył David Rygl, zaś brąz zawisł na szyi Benedikta Holuba (65 m). Czołową szóstkę dopełnili Filip Krenek (69 m), Josef Buchar (65 m) oraz Vojta Stolarz (61,5 & 63 m).

Ženy

W zmaganiach kobiet wzięło udział pięć zawodniczek, w tym jedna reprezentantka Słowacji. W konkursie nie wystartowała Anezka Indrackova.

Po wiktorię sięgnęła Klara Ulrichova, która oddała skoki na dystans 72 oraz 64.5 metra, co zagwarantowało jej zwycięstwo w sobotnich zawodach. Na drugim stopniu podium uplasowała się Karolina Indrackova (69 & 66 m), zaś brązowy medal wywalczyła Veronika Jencova (68,5 & 65 m). Za czołową trójką sklasyfikowana została 15-letnia Słowaczka – Kira Kapustikova (56 & 58 m). Piąty wynik należał do Natalie Nejedlovej (50 & 46 m).

Klara Ulrichova, fot. Dominika Śmiech

Dorostenci

W kategorii Dorostenci po wiktorię sięgnął Jiri Kubalak, który zaprezentował próby na 72 oraz 65 metr. Na drugiej lokacie, z piętnastopunktową stratą do lidera sklasyfikowany został Martin Novak (69.5 & 65 m). Podium zmagań dopełnił Marek Hradil (63,5 & 63 m).

Dorostenky

Kategoria Dorostenky liczyła zaledwie trzy nazwiska. Pewną złotą medalistką rywalizacji została Julie Osmerová (69 i 63 m). Kolejne miejsca zajęły Sofie Stepankova (41,5 & 42 m), a także Lucia Nemcova (27,5 & 30 m).

źródło: skoky.net