Skład kadry Niemiec na Turniej Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen

przez Karolina Lenard

Drugim przystankiem 72. Turnieju Czterech Skoczni, będzie rywalizacja na obiekcie w Garmisch-Partenkirchen. Niemiecki Związek Narciarski odkrył karty dotyczące powołań zawodników, którzy będą mieli szansę zaprezentować się w noworocznym konkursie na Große Olympiaschanze, której punkt konstrukcyjny wynosi 125 metrów, zaś rozmiar 142 metry.

Constantin Schmid, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI W OBERSTDORFIE: ANDREAS WELLINGER LIDEREM CYKLU!

Skład reprezentacji Niemiec na noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen

Powołanie na zawody w Ga-Pa wówczas otrzymało zatem dziewięciu reprezentantów Niemiec. Ostatecznie w Niemczech niezmiennie zobaczymy takich zawodników jak Karl Geiger, Stephan Leyhe, Philipp Raimund czy Pius Paschke. Ponadto nie zabraknie również triumfatora wczorajszego konkursu – Andreasa Wellingera.

Dodatkowo do wymienionych wcześniej skoczków, dołączy czterech sportowców w ramach grupy krajowej, którzy wcześniej rywalizowali w drugoligowych zawodach. Zatem do reprezentacji dołączy Constantin Schmid, Martin Hammann, Luca Roth oraz Felix Hoffmann.

Ku zaskoczeniu niemieckich kibiców, ponownie zabraknie Markusa Eisenbichlera. Niemiec od początku sezonu startował w Pucharze Kontynentalnym, aczkolwiek nie osiągał tam wysokich i satysfakcjonujących lokat. Dodatkowo nie znalazł się on także w powołaniach na konkurs drugiej rangi, który odbył się tuż po świętach w szwajcarskim Engelbergu.

Markus Eisenbichler, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR KONTYNENTALNY W ENGELBERGU: TRIUMF STEPHANA EMBACHERA!

Po konkursach w Oberstdorfie na czele Pucharu Świata nadal plasuje się Stefan Kraft. Austriak dotychczas uzbierał na swoim koncie równe 729 punktów. Tuż za nim ze stratą dokładnie 182 oczek, znajduje się Niemiec Andreas Wellinger. Podium natomiast dopełnia Pius Paschke.

Jeżeli chodzi o zestawienie klasyfikacji 72. edycji Turnieju Czterech Skoczni, to na pierwszym miejscu figuruje Wellinger, niżej, zaś kolejno uplasował się Ryoyu Kobayashi oraz Stefan Kraft.

Harmonogram zawodów w Garmisch-Partenkirchen:

Niedziela, 31.12.2023
11:45 – Oficjalny trening
13:45 – Kwalifikacje

Poniedziałek, 01.01.2024
12:30 – Seria próbna
14:00 – Pierwsza seria konkursowa

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródła informacji: własne, skispringen.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać