Skład kadry Polski na zawody Pucharu Świata w Engelbergu. Powrót Kamila Stocha!

przez Martyna Okrzesik

Czwartym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn jest Engelberg i obiekt Gross-Titlis-Schanze (HS140). Dla kobiet będzie to drugi start w pierwszoligowej rywalizacji w tym sezonie. Trenerzy Harald Rodlauer oraz Thomas Thurnbichler ogłosili skład kadry Polski na przedświąteczne konkursy w Szwajcarii. Ostatecznie na starcie pojawi się ośmiu reprezentantów Polski.

Kamil Stoch, fot. Vivienne Stycz

ZOBACZ TEŻ: AUSTRIACKIE DRUŻYNY NA ZAWODY PUCHARU ŚWIATA W ENGELBERGU

Skład kadry Polski na zawody Pucharu Świata w Engelbergu

Kadra kobiet

Szkoleniowiec kadry kobiet – Harald Rodlauer – podjął decyzję o wystawieniu trzech zawodniczek na zawody Pucharu Świata w Engelbergu. Ostatecznie swoje skoki na Gross-Titlis-Schanze zaprezentują Anna Twardosz, Natalia Słowik oraz Pola Bełtowska.

Anna Twardosz, fot. Vivienne Stycz

ZOBACZ TEŻ: ZNAMY HARMONOGRAM MISTRZOSTW POLSKI 2023 W SKOKACH NARCIARSKICH!

Liderką klasyfikacji generalnej cyklu Pucharu Świata kobiet, jest obecnie Francuzka Josephine Pagnier z sumą 180 punktów. Drugą lokatę w tabeli zajmuje Kanadyjka Alexandria Loutitt (140 pkt), natomiast na trzeciej pozycji sklasyfikowano reprezentantkę Japonii – Yuki Ito (136 pkt). Do tej pory Polki nie zdołały wywalczyć pucharowych punktów.

Kadra mężczyzn

Decyzją trenera Thomasa Thurnbichlera, w składzie kadry Polski na zawody Pucharu Świata w Engelbergu znaleźli się Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Maciej Kot, a także Paweł Wąsek. Dla Kamila Stocha, jest to powrót do rywalizacji międzynarodowej, po nieobecności w Klingenthal.

– ,,Po dwóch dobrych sesjach treningowych na normalnej skoczni, zadecydowaliśmy o składzie na zbliżający się weekend. Do Engelbergu udamy się wraz z Piotrem Żyłą, Dawidem Kubackim, Kamilem Stochem, Pawłem Wąskiem i Maciejem Kotem. Piotr nie był obecny dziś na treningu na skoczni, lecz to wcześniej było zaplanowane. Pozostała czwórka pokazała bardzo dobre skoki. Musimy wciąż pracować nad ustabilizowaniem tych skoków i przełożeniem ich na konkurs. Pracujemy przez cały rok nad tym, by oddawać dobre skoki również w sytuacjach stresowych, takie jak zawody. Engelberg będzie kolejną częścią procesu na drodze do Turnieju Czterech Skoczni i PolSKIego Turnieju” – powiedział trener Thomas Thurnbichler.

Kamil Stoch, fot. Vivienne Stycz

Względem zawodów w Klingenthal, w składzie zabrakło Andrzeja Stękały. ,,Andrzej Stękała dołączy do składu na Puchar Kontynentalny. Pokazał również dobre skoki. Wszystko teraz zależy od tego, czy potwierdzi swoją formę w konkursach. Drzwi do składu na kolejne ważne imprezy pozostają otwarte dla wszystkich zawodników” – dodał Thurnbichler.

Obecnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Austriak Stefan Kraft, który do tej pory uzbierał 509 punktów. Kolejne dwie pozycje w tabeli wyników zajmują Niemcy – Andreas Wellinger (380 pkt) oraz Karl Geiger (283 pkt).

Najwyżej sklasyfikowanym z reprezentantów Polski jest Piotr Żyła, który obecnie plasuje się na dwudziestej pozycji, z notą 56 punktów. Oprócz Żyły w tym sezonie punktowali także Dawid Kubacki (24. miejsce, 46 punktów), Paweł Wąsek (37. miejsce, 8 punktów) oraz Kamil Stoch (43. miejsce, 3 punkty).

ZOBACZ TEŻ: NIEMIECKIE DRUŻYNY NA ZAWODY PUCHARU ŚWIATA W ENGELBERGU ORAZ PUCHARU KONTYNENTALNEGO W RUCE

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu

Czwartek, 14.12.2023
16:00 – Oficjalny trening kobiet
18:00 – Kwalifikacje kobiet

Piątek, 15.12.2023
11:00 – Oficjalny trening mężczyzn
13:00 – Kwalifikacje mężczyzn
14:30 – Seria próbna kobiet
15:30 – Konkurs kobiet

Sobota, 16.12.2023
11:00 – Kwalifikacje kobiet
12:30 – Konkurs kobiet
14:45 – Seria próbna mężczyzn
16:00 – Konkurs mężczyzn

Niedziela, 17.12.2023
14:15 – Kwalifikacje mężczyzn
16:00 – Konkurs mężczyzn

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: Polski Związek Narciarski
źródło grafiki: Vivienne Stycz 

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać