Austriackie drużyny na zawody Pucharu Świata w Engelbergu

przez Martyna Okrzesik

Austriacki Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji Austrii na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, rywalizować będą na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu.

Jan Hörl, Daniel Tschofenig, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: REPREZENTACJA SZWAJCARII NA PUCHAR ŚWIATA W ENGELBERGU

Kadra kobiet

Na starcie zawodów Pucharu Świata kobiet w Engelbergu, pojawi się sześć reprezentantek Austrii. Powołanie na pierwszoligowe zawody w Szwajcarii otrzymały Chiara Kreuzer, Sara Marita Kramer, Julia Muehlbacher, Jacqueline Seifriedsberger, Hannah Wiegele oraz Lisa Eder.

W zawodach w dalszym ciągu nie pojawi się zdobywczyni Kryształowej Kuli za sezon 2022/23. 35-letnia Eva Pinkelnig doznała urazu kolana, jeszcze przed rozpoczęciem cyklu zimowego. „Jesteśmy pewni, że Eva Pinkelnig wkrótce będzie ponownie gotowa do działania. Planujemy już z nią wspólny obóz treningowy w przyszłym tygodniu i spodziewamy się, że po Świętach Bożego Narodzenia ponownie zacznie startować w Pucharze Świata” – powiedział główny trener Bernhard Metzler.

ZOBACZ TEŻ: URAZ EVY PINKELNIG. INAUGURACJA SEZONU BEZ ZDOBYWCZYNI KRYSZTAŁOWEJ KULI

Eva Pinkelnig, fot. Agnieszka Krajewska

Kadra mężczyzn

Jeśli chodzi o kadrę mężczyzn, to jej skład pozostaje bez zmian, w stosunku do konkursów w Lillehammer oraz Klingenthal. Na starcie zmagań w Szwajcarii staną Stefan Kraft, Daniel Tschofenig, Jan Hoerl, Manuel Fettner, Daniel Huber oraz Michael Hayboeck.

Stefan Kraft jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Austriak zdobył do tej pory 509 punktów. Na kolejnych dwóch pozycjach plasują się Niemcy – Andreas Wellinger (380 pkt) oraz Karl Geiger (352 pkt). W czołowej dziesiątce plasuje się także piąty Jan Hoerl (236 pkt) oraz ósmy Daniel Tschofenig (188 pkt).

Stefan Kraft, fot. Neja Tamshe

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna, ÖSV
źródło grafiki: Martyna Okrzesik, Agnieszka Krajewska, Neja Tamshe

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać