Skład reprezetacji Polski na zawody Pucharu Kontynentalnego w Lahti

przez Karolina Lenard

Karuzela cyklu Pucharu Kontynentalnego nie zwalnia tempa. Nadchodząca rywalizacja przeniesie się z Planicy do fińskiego Lahti, które miało szansę w tym sezonie gościć już międzynarodowe, pierwszoligowe zawody. Organizatorzy na najbliższy weekend zaplanowali dwa konkursy indywidualne. Polski Związek Narciarski przedstawił siedmioosobowy skład na zbliżające się zmagania na  Salpausselce (HS130).

Paweł Wąsek, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: ANZE LANISEK POWRACA DO RYWALIZACJI W PUCHARZE ŚWIATA! ,,CZUJĘ SIĘ DOBRZE I DAM Z SIEBIE WSZYSTKO”

Paweł Wąsek powraca do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym!

Powołanie na zawody w Lahti otrzymało wówczas siedmiu naszych reprezentantów. Ostatecznie w Finlandii zobaczymy takich zawodników jak Jan Habdas, Jakub Wolny, Kacper Juroszek, Kacper Tomasiak, Tymoteusz Amilkiewicz czy Łukasz Łukaszczyk. Względem minionych zawodów w Planicy, zabraknie zatem Klemensa Murańki, Andrzeja Stękały i Tomasza Pilcha.

Ponadto po długiej przerwie, do drugoligowej rywalizacji powróci Paweł Wąsek. Polak od pewnego czasu startuje w zmaganiah najwyższej rangi, aczkolwiek 24-latek z Ustronia nie notuje wysokich rezultatów, bowiem obecnie w oficjalnej klasyfikacji cyklu zajmuje dopiero 45. lokatę. Dla Wąska będzie to powrót do konkursów w drugiej lidze, od czasu, letnich zawodów we wrześniu, w norweskim Oslo. Przypomnijmy, iż zajął on wtedy kolejno 17. i 31. pozycję.

Oprócz tego, ogranizatorzy zaplanowali rywalizację w ramach Pucharu Interkontynentalnego. Mimo wszystko polscy szkoleniowcy nie zdecydowali się, aby powołać żeńską część kadry.

Obecnym liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest Austriak Jonas Schuster z sumą 1037 punktów. Drugą lokatę w tabeli zajmuje jego rodak – Maximilian Ortner (978), zaś na trzeciej pozycji plasuje się Norweg Robin Pedersen, z 800-punktową notą. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków, to 21. Jakub Wolny(268 pkt).

Harmonogram zawodów Pucharu Kontynentalnego w Lahti

Sobota, 09.03.2024
16:30 – Oficjalny trening
18:00 – Konkurs

Niedziela, 10.03.2024
9:00 – Seria próbna
10:00 – Konkurs

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać