Skład kadry Polski na zawody Alpen Cup w Oberhofie

przez Zofia Hunkiewicz

Przed nami finałowe zawody z cyklu Alpen Cup w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. W Oberhofie, wystąpią zarówno zawodnicy, jak i zawodniczki, reprezentujący obie dyscypliny. Polscy szkoleniowcy ujawnili skład drużyny, która pojedzie do Niemiec. W rezultacie na starcie stanie dwóch skoczków i pięciu dwuboistów. Warto wspomnieć, iż nie zdecydowano się na powołanie żeńskiej części kadry.

Klemens Joniak, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD REPREZETACJI POLSKI NA ZAWODY PUCHARU KONTYNENTALNEGO W LAHTI

Skoki narciarskie

Podczas finału w niemieckim Oberhofie, który odbędzie się w formie hybrydowej, na belce zasiądzie jedynie dwóch polskich reprezentantów. O ostatnie punkty pucharowe, w tym sezonie, powalczą Klemens Joniak i Marcin Wróbel.

Jeśli chodzi o klasyfikację, liderem cyklu obecnie jest Jannik Faisst. Niemiec, jak dotychczas, zgromadził 481 punktów na swoim koncie. Kolejne dwie pozycje zajmują Austriacy – Simon Steinberger (464 pkt) oraz Johannes Poelz (380 pkt).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest 9. Łukasz Łukaszczyk. Reprezentant TS Wisła Zakopane uzyskał 187-punktowy dorobek. Sportowiec nie pojawi się jednak w Niemczech, gdyż zaprezentuje się w zawodach drugoligowych, które odbędą się w Lahti. Skupiając się jednak na powołanych zawodnikach, obserwujemy 27. lokatę Joniaka (51 pkt) i 45. Marcina Wróbla (15 pkt).

Harmonogram zawodów w skokach narciarskich

Sobota, 9.03.2024
14:30 – Konkurs indywidualny

Niedziela, 10.03.2024
10:15 – Konkurs indywidualny

Kombinacja norweska

Drużyna dwuboistów, która uda się do Oberhofu, względem skoków narciarskich, jest nieco liczniejsza. Szkoleniowcy postawili na pięciu sportowców, a dokładniej Jakuba Cieślara, Grzegorza Mitręgę, Andrzeja Waliczka, Mikołaja Wantuloka i Kacpra Jarząbka.

Triumf w cyklu Alpen Cup, zapewnił sobie Jiri Konvalinka. Czech deklasuje pozostałych, posiadając 780 punktów. W czołowej trójce, plasują się także Niemcy – bracia Graebert – Jonathan (325 pkt) i Benedikt (316 pkt). Najwyższe z Polaków, bowiem 17. miejsce, zajmuje Kacper Jarząbek. Reprezentant TS Wisła Zakopane wywalczył 104 oczka.

Kacper Jarząbek, fot. Martyna Okrzesik

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać